Yeni “DOOM” oyunundan ilk görüntüler geldi

id Software ve Bethesda Softworks’ün 2016 yılında yeniden canlandırdığı video oyun serisi DOOM, iki yıllık aranın ardından devam oyunuyla geri dönüyor.

DOOM Eternal ismini taşıyacak yeni DOOM oyunundan ilk detaylar, E3 oyun fuarı kapsamında Bethesda’nın gerçekleştirdiği panelde paylaşıldı. Bethesda’nın kreatif direktörü  Hugo Martin’in yaptığı açıklamalar, daha da tedirgin edici bir atmosfer ve daha güçlü kahramanların oyuncuları beklediği yönünde. DOOM tutkunlarının geride kalan yıllarda oyunda neler görmek istediklerine kulak verdiklerini ve bu doğrultuda yeni DOOM oyununu şekillendirdiklerini açıklayan Hugo Martin, önümüzdeki ağustos ayında Texas’ta gerçekleşecek QuakeCon 2018’de detaylı oyun içi görüntüler paylaşacaklarının da müjdesini verdi.

2016 çıkışlı DOOM oyunu için yaptığı müziklerle SXSW, The Game Awards ve DICE gibi prestijli mecralardan ödül kazanan Avustralyalı besteci Mick Gordon’ın da söz konusu evrene geri döndüğü DOOM Eternal ’dan yayınlanan ilk görüntüler aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.