FIFA 22’nin HyperMotion teknolojisiyle tanışın

EA Sports, 1 Ekim’de piyasaya sürülecek FIFA 22 oyunu için tanıtım turlarını sürdürüyor. 2 hafta önce yayımlanan ilk fragmanın ardından teknolojik yeniliklere odaklanan oynanış videosu da aramızda. Buradan izlenebilir.


Serinin halk oylamasıyla belirlenen kapak görselinde geçtiğimiz yılın ardından bir kez daha Fransız yıldız Kylian Mbappe var. Yıllar içinde uluslararası bir fenomene dönüşen FIFA serisinin yeni halkası, tarihinin en büyük oyun içi ilerleme vaadiyle geliyor. Duyurularda EA Sports yetkilileri HyperMotion teknolojisi sayesinde bugüne kadar yaratılmış en gerçekçi oyun deneyimini yakaladıklarından bahsetmiş ve yeni nesil konsollar için tasarlanan “Gelişmiş 11×11 Maç Yakalama ve tescilli makine öğrenimi teknolojisi”ne vurgu yapmıştı. Bu da oyuncuların saha içi hareketleri ve takım oyununun kontrolü anlamında büyük bir kırılma anlamına geliyor.

Full Team Authentic Motion, Machine Learning Flow, Tactical A.I., Kinetic Air Battles, Composed Ball Control ve Player Humanization gibi teknik yenilikleri beraberinde getiren HyperMotion teknolojisiyle yapılan köklü değişiklikler yeni oynanış fragmanında tanıtılıyor. Daha gerçekçi top kontrolü ile saha içi deneyime yeni boyutlar katılmış. Oyunun en etkisiz elemanı olan kalecilerin de daha aktif kullanılacağına dikkat çekiliyor. Söz konusu değişiklikler, yıllardır her yeni oyunda temelde daha geliştirilmiş grafiklerle karşılaşan FIFA oyuncuları için de heyecan verici. 

An itibariyle tek düşündürücü detay, bu yeniliklerin yalnızca PS5, Xbox Series X ve Google Stadia versiyonlarında yer alacak olması. Nitekim yeni nesil konsollara erişmek, özellikle Türkiye’de, oldukça zorlu ve tuzlu. FIFA 22, bu üç konsolun yanı sıra PC, PS4, Nintendo Switch ve Xbox One için de kimi özellikleri olmadan satışa çıkacak.