Yeni Garbage albümünün kayıtları tamamlandı

90’lar alternatif rock’ının simge gruplarından Garbage, son olarak 2016’da Strange Little Birds albümünü yayımlamıştı. Grubun bir süredir yeni albüm hazırlığında olduğunu biliyorduk.  Solist Shirley Manson, albümü önümüzdeki yıl yayımlayacaklarını açıklayarak noktayı koydu.

Albümleri arasına uzun boşluklar koyma alışkanlığına sahip Wisconsin çıkışlı grubun yeni çalışması hakkında çok detaylı açıklamalar yapmaktan kaçınan Manson, kayıtların tamamlandığını ve miks aşamasında olduklarını doğruladı. Ekibin fazlasıyla heyecanlı olduğunu ve önümüzdeki günlerde albümün görsel eşlikçileri üzerine çalışmaya başlayacaklarını belirten Shirley Manson, 2021 için başka sürprizleri olduklarına da değindi.

Rolling Stone’a verdiği röportajda karantina sürecinde düşük derece bir depresyon yaşadığını da dillendiren Manson, bu süreçte yeni albüm üzerine çalışmanın kendileri için kurtarıcı bir deneyim olduğu görüşünde. Bu seneyi Alanis Morissette’le birlikte turnede geçirmeye hazırlanan Garbage, salgın sebebiyle her şeyin durmasının ardından üretimlerine ve müzikal alışkanlıklarına yeni bir gözle bakma şansı yakalamış. Shirley Manson bu konuda “Albüm yayımlama metodlarımızı değiştirecek şekilde iş anlayışımızı baştan sona yeniden şekillendiriyoruz” diyerek merak uyandırdı. Bu arada Garbage’dan düzenli haber almak isteyenler, grubun Instagram hesabını takip bir hayli keyifli.

Yeni Garbage albümü için beklemeye koyulmadan önce, bu sene 25 yaşına giren ilk albümden bir klasik dinlemeye ne dersiniz?