Yeni Grouper albümünden bir single daha

Solo üretimleriyle olduğu kadar iş birliği yaptığı sayısız müzisyenle de her daim dikkatimizi çekmeyi başarmış isimlerden olan Liz Harris’in uzun soluklu projesi Grouper, yeni albümü Grid of Points ’i, bu ay sonunda yayınlanıyor. Melodiler arasında naif bir şekilde gezinerek gönlümüzü fetheden Grouper, yeni single’ı “Driving” ile albümden ipuçları vermeye devam ediyor.

Son olarak 2014’te yayınladığı Ruins albümüyle birlikte on üç yıllık kariyerine tam on albüm sığdırmayı başaran Grouper’ın yaratıcısı Liz Harris, bugüne kadar Xiu Xiu, Ilyas Ahmed, The Bug ve daha birçok müzisyenle bir araya geldiği projelerle sık sık duyduğumuz bir isim haline gelmişti. Daha önceki birçok albümünde olduğu gibi Grid of Points ’i de Amerikalı plak şirketi Kranky’den yayınlayacak olan Grouper, albümden ilk single “Parking Lot”u geçtiğimiz ay başında paylaşmıştı.

Naif vokalleri ve kendi içinde nefis bir dinamiği olan sakin melodileriyle hatırladığımız Grouper, yoldaki albümden yayınladığı ikinci single “Driving”de de bazı ritüellerinden vazgeçmediğini gösteriyor. Grouper’ın yeni parçasını dinlemeden önce albümü kaydettiği dönemle ilgili yaptığı açıklamalara buyurun:
“Albümdeki parçalar piyano ve vokal ikilisi için hazırlanmış bir setten oluşuyor. Tüm parçaları bir buçuk haftada yazdım ve aynı dönemde ateşlenip hasta olduğum için bir anda durmak zorunda kalmıştım. Ne kadar kısa bir zaman gibi gözükse de, bence parçalar çoktan bitmişti”.

Fotoğraf: Aylin Güngör