Yeni Jordan Peele geriliminin başrolleri belli oldu

Vizyon tarihinin 22 Temmuz 2022 olması dışında hakkındaki pek çok ayrıntı gizli tutulan yeni Jordan Peele projesinin üzerindeki sır perdesi yavaş yavaş kalkıyor. Yönetmen, ismi bilinmeyen yeni filminde, Hustlers’dan Keke Palmer ile kendisine En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar ödülü kazandıran Get Out’un başrolü Daniel Kaluuya’yı bir araya getiriyor.


Geçtiğimiz sonbahar aylarında kadro adayları için görüşmeler yapan Peele; Key and Peele Show günlerinden tanıdığı Palmer ile ilk mülakattan sonra rolü tereddütsüz bir şekilde ona teklif etmiş. Kaluuya’nın da program karışıklığı sebebiyle beklemede tuttuğu teklifi nihayet kabul ettiği konuşuluyor.

Get Out’la Oscar adaylığı kazanan Daniel Kaluuya, bu sene de ödül sezonunda adını sıklıkla duyacağımız oyunculardan biri. Nitekim Shaka King’in Black Panther Party’yi konu eden biyografik filmi Judas and The Black Messiah’daki performansı övgüler toplamaya devam ediyor.

Jordan Peele hem senaryoyu yazıyor hem yönetmen koltuğuna geçiyor. Filmin yine kendine has bir korku örneği olacağı da bilinmekte. Son olarak Us (2019) için kamera arkasına geçen yönetmenin, üçüncü uzun metrajı olacak. Bu sene izleyiciyle buluşması planlanan ve senaryosu Peele tarafından yazılmış iki film daha var. Vizyon tarihi birçok kez ertelenen Candyman remake’i ve gotik gençlerle karşı karşıya gelen iki şeytan karakteri merkezine alan Wendell and Wild.

Yazı: Cansu Çubukçu