Yeni Kadhja Bonet teklisi, kendine alan yaratmaya bir övgü

Los Angeles’dan yayılan psikedelik soul dalgasının kendine özgü seslerinden Kadhja Bonet, 3 yıl aradan sonra ilk solo albümüyle geri dönüyor. Childqueen (2018) albümünden bu yana müzisyenin ilk yeni teklisi olan “For You”, Ninja Tune etiketiyle yayında.

Sıcak synth dokularıyla katmanlanmış bir rüya hissi veren yeni şarkısını; kendine alan yaratmaya, bu alanda kendinizi herhangi bir biçimde göstermeye kişisel ve yürekten bir övgü olarak tanımlıyor Bonet. Bir janra bağlı kalmak istemediğinin de altını ısrarla çiziyor. 

Kadhja Bonet en son Khruangbin’in Mordechai Remixes projesinde yer aldı ve grubun Red Rocks Amphitheatre’daki konserinde açılış performansı için sahneye çıktı. Müzisyenin geride kalan yıllarda iş birliği yaptığı diğer müzisyenler arasında Childish Gambino, Free Nationals, SiR ve Anderson .Paak gibileri var.

Bonet, kendi müziği için yeniden çalışma konusunda heyecanlı olduğunu dile getirirken uzun bir keşif ve düşünme döneminden geçtiğini söylüyor:

“Kendimi tanımak ve bağlantıları güçlendirmek için müzik yapmaya başladım ve birçok yönden bu niyetimden saptım. Bir stüdyo sanatçısı olarak son birkaç yılımı düşünüyorum ve umutsuzca kalıba uymaya çalışan birini görüyorum; buna rağmen olmayan ve uymayan bir müzik yapıyor.”

Yazı: Cerensu Bartu