Yeni Steven Soderbergh filminde kimler kimler var

Oscar ödüllü senarist ve yönetmen Steven Soderbergh, HBO Max ile yakın zamanda imzaladığı anlaşma kapsamında çektiği polisiye gerilim filmi No Sudden Move‘un yapımına başladı. Daha önce ismi Kill Switch olarak açıklanan filmin oyuncu kadrosu tam anlamıyla bir yıldızlar geçidi. Don Cheadle, Benicio Del Toro, David Harbour, Amy Seimetz, Jon Hamm, Ray Liotta, Kieran Culkin, Brendan Fraser, Noah Jupe, Bill Duke, Frankie Shaw ve Julia Fox’un yeni Soderbergh filminde kamera karşısına geçeceği duyuruldu.

Ed Solomon’un kaleme aldığı film, 1995 yılında Detroit’te geçiyor. Başta basit görünen bir belge hırsızlığı için kiralanan bir grup, planları korkunç bir şekilde ters gidince kim ve hangi nihai amaç için kiralandıklarını ortaya çıkarmaya koyulur… Yönetmen, No Sudden Move’a ilişkin yaptığı açıklamada, “Detroit’te en son harika bir senaryo ve harika bir oyuncu kadrosuyla bir film çektiğimde işler gerçekten iyi sonuç vermişti. Bu yüzden şu anda maskemin arkasında oldukça heyecanlıyım.” diyerek 1998 yapımı Out of Sight filmine gönderme yaptı. Film, Soderbergh’e ABD Ulusal Film Eleştirmenleri Derneği’nden En İyi Yönetmen ödülünü kazandırmıştı.

Yaklaşan bir diğer Soderbergh filmi: Let Them All Talk

Çekimlerine geçtiğimiz yıl New York’ta başlanan Let Them All Talk da yönetmenin merakla beklenen bir diğer projesi. Senaryosu Deborah Eisenberg tarafından yazılan ve komedi türünde olan filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Candice Bergen, Dianne Wiest, Lucas Hedges ve Gemma Chan yer alıyor. Filmde Streep, biraz eğlenmek ve eski yaralarını sarmak için eski arkadaşlarıyla birlikte bir gemi yolculuğuna çıkan başarılı bir yazarı canlandırıyor.

Yazı: Ezgi Karaarslan