Yeni "Toy Story" ve "Frozen" filmleri yolda

Disney’in birçok farklı alandaki yeniliklerini duyurduğu D23 fuarı kapsamında dün gerçekleşen panelde, Disney ve Pixar ortaklığıyla hazırlanan popüler animasyonlar Toy Story ve Frozen‘ın devam filmlerinin vizyon tarihleri açıklandı.

Pixar Animation’ın yöneticilerinden John Lasseter’in yaptığı açıklamada Toy Story serisinin dördüncü filminin 21 Ocak 2019’da vizyonda olacağını duyurdu. Yönetmenliğini Inside Out‘un senaristi ve seslendirmenlerinden biri olan Josh Cooley’nin üstleneceği film için John Lasseter’in de ismi geçiyordu. Daha önce kısa animasyonlarla karşımıza çıkan Josh Cooley, dördüncü Toy Story filmiyle ilk uzun metrajını çekecek. Filmin orijinal seslendirme kadrosunda yer alan Tom Hanks, Joan Cusack, Tim Allen ve Annie Potts, dördüncü Toy Story filmi için de bir araya geliyor.

Disney’e Oscar kazandıran 2013 yapımı Frozen‘ın ikinci filmi de 2019’da vizyonda olacak. Şimdilik ismi Frozen 2 olarak açıklanan filmin, orijinal ismi yakında duyurulacak. Bir kez daha Chris Buck ve Jennifer Lee ikilisinin yönetmen koltuğunda yer alacağı yeni Frozen filmi için İzlanda, Norveç ve Finlandiya’da yapılan araştırma gezilerinden görüntüler de D23 kapsamında yayınlanmış. Kristen Bell, Josh Gad ve Idina Menzel, ikinci Frozen filminde de seslendirme ekibinde yer alacak.

Yükleniyor...