“Yeşilçam” ile nostaljiye doymaca

Aralık ayında sosyal medya hesaplarından bir duyuru yapan BluTV, yüksek prodüksiyonlu dönem dizisi Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nı orijinal yapımları arasına katacağını açıklamıştı. “1960’lar Türkiye’sinde, Yeşilçam’ın altın çağında bir yeniden doğuş hikâyesi…” olarak tanımlanan projenin çekimleri son sürat devam ededursun; gelen fragman ve görseller meraka düşürmeye yetti. Bakalım nasıl bir iş ortaya çıkacak.

Yeşilçam’ın nisan ayı içerisinde, BluTV kataloğunda yer alması bekleniyor.

Küllerinden doğan bir yapımcının ayakta kalma mücadelesi

Tanıtım materyallerine göre Ayhan Işık, Atıf Yılmaz gibi isimler kurmaca karakterlerle birlikte anlatıya yedirilmiş durumda.

Senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı dizinin rejisör koltuğunda Çağan Irmak oturuyor. Başroldeki Çağatay Ulusoy, her şeyini kaybetmiş ancak küllerinden doğmaya çalışan sinema aşığı yapımcı Semih Ateş suretinde. Karakterinin sektörde ayakta kalma mücadelesi, ana odağımız gibi gözüküyor.

Afra Saraçoğlu hayalleri için Yeşilçam’ın kapısını çalan genç yetenek Tülin Saygı’yı, Selin Şekerci ise dönemin gözde yıldızlarından Mine Cansu’yu canlandırıyor. Geniş kadrodaki diğer isimler ise Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş.