Yine Ryan Murphy, yine yeni bir heyecan: “Hollywood”

Nip/Tuck, Pose, American Horror Story, Glee, The Politician gibi çok yönlü dizileriyle ekranlara kitleyen Ryan Murphy, Netflix’te yaptığı anlaşmalar doğrultusunda hayata geçirdiği yeni projeleriyle heyecanlandırmaya devam ediyor. 

İkinci Dünya Savaşı dönemi Hollywood’unda, farklı etnik ve cinsel kimliklerden pek çok oyuncu ve yönetmen adayının sinema tutkusuna eğilen Hollywood, bu sınırsız tutkuyu ele alırken, “hayaller diyarı”na dair duymaya alışık olduklarımızı değil, perde arkasında dönen ayrımcılıkları ve sömürüyü gün yüzüne çıkarıyor. Tarihi yeniden yazmaya niyetlenen seri, Murphy imzalı The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’de başrol olan Darren Criss’in canlandırdığı bir yönetmenin, “Filmlerin çekilme şeklini değiştirirsek, dünyayı değiştirebiliriz” dediği gibi, bir yandan da filmlerin alışık olduğumuz anlatılarını ters yüz etmeye geliyor.

Murphy’nin daha önce Glee, Scream Queens ve The Politician’da da ortaklaştığı Ian Brennan ile birlikte yarattığı dizinin yönetici yapımcılığını, Murphy ve Brennan’ın yanı sıra Criss, Alexis Martin Woodall, Eric Kovtun ve Janet Mock üstleniyor. 

Dizinin oyuncu kadrosunda ise Criss ve The Politician başrollerinden David Corenswet ile birlike Patti LuPone, Jeremy Pope, Samara Weaving, Laura Harrier, Jim Parsons, Dylan McDermott, Holland Taylor, Jake Picking, Joe Mantello, Maude Apatow, Mira Sorvino ve Rob Reiner gibi isimler var.

Hollywood, yedi bölümüyle birden 1 Mayıs’ta Netflix’te olacak.

Ryan Murphy yapımcılığında ve Rachel Mason yönetmenliğinde çekilen Los Angeles’ın ünlü porno dükkânı Circus of Books’u konu eden belgeselin de 22 Nisan’da Netflix’te yayınlanacağını hatırlatalım.

Yazı: Mine Metin