Yoldaki Bright Eyes albümünden dördüncü tekli

Alternatif rock dünyasında 25 yıla uzanan bir geçmişe sahip Bright Eyes, son olarak 2011’de The People Keys albümünü yayımlamıştı. Bu albümün üzerinden geçen 9 yılda sessizliğini koruyan grup, bu yılın başında yeni açtığı Instagram hesabı üzerinden 2020 yılı için hazırlanan turne planı ve Dead Oceans ile albüm anlaşması imzaladıklarını duyurdu. YouTube’da paylaşılan ve stüdyo görüntülerinden oluşan teaser da merak dozunu epey yükseltti.

Bright Eyes, bu duyuruyu takip eden süreçtePersona Non Grata”, “Forced Convalescenceve “One and Done” isimli parçalarla ısınma turlarını başlattı. Conor Oberst bu albümün ne olursa olsun bu yıl içerisinde yayımlanacağının mesajını vermişti ki, albümün dördüncü teklisi “Mariana Trench”le birlikte çıkış tarihi de 21 Ağustos olarak duyuruldu. Yeni Bright Eyes uzunçalarının ismiyse Down in the Weeds, Where the World Once Was.

Yeni albümün yayın tarihini müjdeleyen “Mariana Trench” ise diğer şarkılarından farklı olarak Art Camp tarafından hazırlanan animasyon kliple paylaşıldı. Klip karantina dönemi öncesinde hazırlanmaya başlanıp, insanların evlerinden çıkmaya başladığı dönemde tamamlandı. Söylenenlere göre aradaki süreç ve yaşananlar, klibin hikâyesinin gelişmesinde oldukça etkili olmuş. Art Camp ekibi, birbirlerinden uzak noktalarda olsalar da aynı şarkıyı dinleyip, aynı hayalleri kurarak animasyonu tamamlamışlar.

Yazı: Kübra Aslantaş

Yükleniyor...