Yoldaki The Avalanches albümünden iki heyecan verici şarkı

İlhamını uzayın derinliklerinde bulan yeni The Avalanches albümü We Will Always Love You’ya ilişkin ilk detaylar, albümden iki harika şarkı eşliğinde ortaya çıktı. Avustralyalı grubun üçüncü uzunçalarıyla buluşma tarihimiz 11 Aralık 2020.

Albümün geçtiğimiz günlerde paylaşılan kapak görselinde NASA tarafından 1977 yılında uzayda çeşitli lokasyonlara gönderilen ve içinde farklı kültürlerin yöresel şarkıları, bazı konuşma ve ses kayıtları ile çeşitli klasik müzik eserlerini barındıran The Golden Voyager Record derlemesinin kreatif direktörü Ann Druyan’ı görüyoruz. Ekibin Jamie xx, Neneh Cherry ve Mick Jones eşliğinde kaydettiği ve geçtiğimiz ay yayımladığı “Wherever You Go” parçasında bu derlemeden kimi ses kesitleri duyuluyordu. Kapak tasarımından sorumlu Jonathan Zawada, The Avalanches’ın iki yeni teklisinin de görsel eşlikçilerinin ardındaki isim. 

Şarkılardan ilki “Music Makes Me High” ismini taşıyor. Yapılan açıklamaya göre The Avalanches üyelerinin bu parçayı hazırlarken ilham kaynakları The Whispers şarkısı “And the Beat Goes On” ve 90’lar elektronik müziğinin en büyük hitlerinden Stardust imzalı “Music Sounds Better With You” olmuş.

İkinci parça ise baş döndürücü bir iş birliği. The Avalanches’a “Take Care In Your Dreaming” parçasında Bant Mag. ekibinin son yıllardaki favori rapçilerinden ikisi, Sampa The Great ve Denzel Curry eşlik ediyor. Şarkıda parmağı olan bir diğer isim de Fall To Pieces isimli albümünü geçtiğimiz hafta üzerimize salan Tricky!

Grup, bir döneme rengini vermiş ilk albümü Since I Left You’nun 20 yaşına girdiği 2020’yi sıkı bir albümle kapatacak gibi görünüyor. İyi hissettiren, eklemleri hareketlendiren ve heyecanlandıran prodüksiyonlara imza atan The Avalanches’ın yoldaki albümünde ne gibi sürprizlerin bizi beklediği merak konusu. Ama şimdiye dek paylaşılan şarkılara ve iş birliklerine bakacak olursak, beklentileri yükseltmekte bir sakınca yok.

Yükleniyor...