“Yüz Yılın Evi”, sezon prömiyerini 31 Ekim’de yapıyor

Berlin’den Edinburgh’a birçok Avrupa ülkesinde de sahnelenen GalataPerform imzalı Yüz Yılın Evi, yeni sezonda K! Kültüral Performing Arts’ta izlenebilir.

Yüz Yılın Evi, uluslararası festivallerde yer aldıktan sonra The Times ve Guardian gibi yayınların seçkilerinde yer aldı. 4. Levent Sanayi Mahallesi’ndeki bir atölyeden dönüştürülen yeni performans mekânının Yakup Almelek Sahnesi’nde İstanbul galasını 31 Ekim Perşembe akşamı yapacak oyun, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişteki tarihsel yolculuğu kişisel deneyimlerden yola çıkarak oluşutulmuş hikâyeler ve belgesel bir dille anlatıyor. Yarı otobiyografik oyunun yazar, yönetmen ve oyuncusu Yeşim Özsoy. Yüz Yılın Evi, video ve müzik eşliğinde, ülke tarihine öznel bir bakış sunuyor.

22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde Türkiye prömiyerini yapan oyunun künyesini aşağıda görebilir, buraya tıklayarak da biletlere ulaşabilirsiniz.

Yapım: GalataPerform
Metin ve Konsept: Yeşim Özsoy, Ferdi Çetin
Yöneten ve Oynayan: Yeşim Özsoy
Dramaturji: Ferdi Çetin
Video ve Film Tasarımı: Melisa Önel
Müzik ve Ses Tasarımı: Kıvanç Sarıkuş
Işık Tasarımı ve Teknik Koordinatör: Ayşe Ayter
Koreografi: Tuğçe Tuna
Proje Asistanı: Nilay Yerebasmaz
Ses ve Işık Kontrol: Hasan Hakan Yılmaz
Belgesel Video Katılımcıları: Yeşim Özsoy, Turan Necdet Özcan
Konak Video Performansçıları: Elif Ongan Tekçe, Sanem Öge, Emir Politi, Yaman Ceri
Görüntü Yönetmeni: Arda Yıldıran
Kamera Asistanları: Hasan Öztaş, Uğurcan Tüzel
Dublaj Sanatçıları: Katayoun Momtaheni, Karin Ataoğlu, Nükhet Akkaya, Elif Ongan Tekçe, Enginay Gültekin, Ayşe Lebriz Berkem, Yeşim Özsoy