Z Raporu: Kaan Mirac Sezen

Oyuncu Kaan Mirac Sezen, geçtiğimiz haftalarda Prime Video kataloğuna eklenen Düğüm dizisinde; kayıp ve cinayet dosyaları üzerine uzmanlaşmış bir televizyoncunun, arkadaşını öldürmekle suçlanan oğlu Can’a hayat verdi. İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda yer almış olan Sezen; Selman Nacar’ın yaratıcısı olduğu, yakın gelecekte izleyeceğimiz İstanbul Ansiklopedisi dizisinin de oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Kaan Mirac Sezen yanıtlıyor: Belgesel çekecek olsan neyle ilgili olurdu? Yeniden yaşamak isteyeceğin bir gün? Küçükken bir idolün var mıydı? Buyrunuz Kaan Mirac Sezen Z Raporu’na.

Gündemi en çok nerelerden takip etmeyi tercih ediyorsun?

Gündemi en çok insanlardan dinlemeyi seviyorum, dikkatimi çeken bir şey duyarsam da haber kaynaklarından doğruluğunu araştırıyorum. Aynı zamanda Twitter.

Televizyonda neler izliyorsun?

Dijital platformlarda yayımlanan film ve dizilere göz gezdiriyorum. Aynı zamanda oyuncu arkadaşlarımın işlerini takip ediyorum.

Son dönemde haberdar olduğun ve sıkı takibe aldığın hesaplar var mı?

Instagram’da @boric.acket isimli hesabı takibe aldım ve yaptığı çalışmaları hayranlıkla takip ediyorum.

Günde kaç saat, en çok hangi platformlarda vakit geçiriyorsun?

Spotify, 1-2 saatimi geçiriyorum.

En son izlediğin belgesel?

National Geographic’te yayımlanan Limitless with Chris Hemsworth.

Belgesel çekecek olsan neyle ilgili olurdu?

Paranın toplum için değerini, önemini, herkes için değişebilen anlamını ve kullanım alanlarını anlatacak bir belgesel çekmek isterdim. Kullanılacak olan paranın kişiler arasındaki yolculuğuna izleyicinin tanıklık etmesini ve normal hayatımızda bir şey alırken kullandığımız paranın aslında kimlerden geçmiş olduğunu düşündürmek ve yaşatmak isterdim.

Son zamanlarda seni en çok etkileyen oyunculuk performansı?

Johnny Depp’in Jeanne Du Barry’deki XV. Louis ve Javier Bardem’in Dune: Part Two’daki Stilgar performansları.

Yeniden yaşamak isteyeceğin bir gün/an?

Puma’nın Bursa’da düzenlediği bireysel turnuvayı kazanmıştım. Bizi Almanya’ya Dortmund altyapı tesislerinde götürmüşler ve antrenman yapma imkânı vermişlerdi. Kazanmamızdan sonra, bizler için özel hazırlanmış Dortmund formalarımızla antrenman yapmak için sahaya çıktığımızda çok heyecanlıydık. Alman hocanın her söylediğine kulak kesilmiş dinliyordum. Top idmanına geçtiğimiz zaman şut çalışması yapmıştık. Oluşturulan istasyonda talep edilen hareket düzenini bitirdikten sonra hocanın atttığı topla kaleye uzak bir konumdan şutla bitiricilik çalışacaktık. O antrenmanda sıra bana geldiğinde çok güçlü bir şut çektim. Vurduğum top tam anlamıyla doksanda örümcek ağlarıyla buluştu ve hocam şaşırarak bana döndü ve “Nuri Şahin?” Dedi. Çok ayrı bir duyguydu hissettiğim o an, hâlâ çok güzel bir şekilde hatırlarım 30 metreden çektiğim şutu.

En son okuduğun kitap?

Ağrıdağı Efsanesi – Yaşar Kemal

Ekranda görmeye bayıldığın biri?

Christian Bale, Tom Cruise, Brad Pitt, Cillian Murphy, Russell Crowe, Hugh Jackman, Tom Hanks ekranda görmeyi ve izlemeyi çok sevdiğim kişiler. Tek bir kişi veremedim. Hepsi benim için çok önemli örnekler. 😊

Bu aralar sana en iyi gelen şey?

Bu aralar bana her düşüncemi içime atmak ve kimseyle paylaşamamak (bir şey deniyorum kendimce, yapmak zorunda olmadığım ancak kendimi zorunda bırakmak istediğim bir konu) ne kadar kötü hissettirse de bana en iyi gelen şeymiş gibi hissettiriyor.

Hakkındaki en büyük yanılgı?

Normalde sakin ve oturduğu yerde durabilen bir insanım.

En son yaptığın yolculuk nereyeydi? 

Bursa’ya ailemi ve arkadaşlarımı görmeye gitmiştim birkaç ay önce. Hem ufak kardeşimin gelişmelerini ve okul durumunu ondan dinlemek hem de arkadaşlarımla kurduğum hayaller hakkında konuşmak için gitmiştim.

Hayatta yaptığın ilk iş neydi? Anlatır mısın? 

10-11 yaşlarında dedemin dükkânının ve çevre dükkânların önüne her hafta pazar kurulurdu. Bir gün dedemle dükkâna gittiğimizde çalışmam için beni sebze satan bir pazarcının yanına çırak olarak vermişti. Hayatımda ilk işim pazarcı çıraklığıydı. Hem çok heyecanlıydım hem de günümü gün etmiştim. Gün sonu kazandığım 5 lirayla evime koşa koşa gitmiştim.

Küçükken bir idolün var mıydı?

Cristiano Ronaldo, hâlâ da idolümdür.

Son zamanlarda en çok dinlediğin müzikler (albüm, şarkılar)?

RY X – Lençóis (Love Me) [Notre Dame Remix]
Kanye West – CARNIVAL
2WEI – Take The Crown
Rauf & Faik – Gotham

Senin hakkında muhtemelen bilmediğimiz bir şey?

Her konuda çok çalışkan değilimdir, sadece yapmayı sevdiğim konularda çalışkanımdır.