Z Raporu: Mert Demir

İlk albümü KİMİM LAN BEN’i geçtiğimiz yıl iki bölüm olarak paylaştıktan sonra bahar aylarında Sony Music Türkiye etiketiyle 21 şarkılık bir uzunçalarda toplayan Mert Demir, senenin geri kalanına Melike Şahin, Tuğçe Şenoğul ve Tolga Akdoğan’la yapılmış ortaklıkları da sığdırdı. Mert Demir, son günlerinde olduğumuz 2021’i kurcalayan anketimizi yanıtlarken yeni yıla dair merak uyandıran bir havadis de verdi.

Buyrunuz Mert Demir Z Raporu’na.

2021’de en çok dinlediğin albümler?

Sad Night Dynamite – Sad Night Dynamite: Aradığım bir çok şeyi bulduğum bir grup. Çok sevdiğim bi arkadaşım bir gün “bak böyle bi ikili keşfettimi bayılacaksın” diyerek “Killshot” klibini yolladı yayımlandığı hafta. Yolculuklarını takip etmesi de çok keyifli bi ikili.

Nils Frahm – Trance Frendz: Nils Frahm ilk duyduğum andan beri beni hapsetti. Hâlâ çıkamıyorum.

Atoms For Peace – AMOK: Son dört senedir en çok dinlediğim albümler arasında. Thom Yorke’un sürekli kendini yenilemesi, farklı projelerde bulunması ve bunu mükemmel bir sekilde yedirmesi, en büyük ilham kaynaklarımdan.

2021’de en çok dinlediğin şarkılar?

1. Atoms For Peace – “Before Your Very Eyes”
2. River Tiber – “Acid Test”
3. The Last Shadow Puppets – “Aviation”

2021’de seni en çok etkileyen oyunculuk performansı?

The Fatherdaki Anthony Hopkins performansı. Ufak çaplı bir tribe sokmadı değil.

2021’de keşfettiğin harika bir yönetmen?

Keşfetmek değil ama Wong Kar Wai‘nin izleyemediğim filmlerini tamamladim.

2021’i üç kelimeyle özetle

“Kendini Akışa Bırak”.

2022 seni neden heyecanlandırıyor?

2022’de çılgın bir olay geliyor. Dedemle beraber bir Kürtçe post punk albümü yayımlayacağız. Düşündüğüm her bir noktası heyecanlandırıyor.