Zoë Kravitz, doğaüstü bir soygun filminde başrolde

Son olarak, Bruce Wayne’in Kara Şövalyeliğe soyunduğu ilk yılları önümüze getiren The Batman’in Catwoman’ı olarak karşımıza çıkan Zoë Kravitz; ilk yönetmenlik deneyimi olan gerilim filmi Pussy Island ile meşgul şu sıralar. Ne var ki bu durum, oyuncu kimliğiyle de yeni projelere yelken açmasına mani değil. Kravitz, hem başrolde konumlanacağı hem de yapımcı kadrosunda yer alacağı The Sundance Kid Might Have Some Regrets filmi için -bir süredir devam eden ihale savaşları sonrası- Warner Bros. ile el sıkıştı.

Kaynak materyal olan ve filmle aynı ismi taşıyan Leyna Krow öyküsü, biri doğaüstü güçlere sahip, diğer ise sahip olmayan ikiz banka soyguncularının deneyimlerini yakın plana alıyor. Kardeşlerden biri; dil, beyin ve kas kullanımı konusundaki olağanüstü yeteneklerinin yanı sıra telekineziye de oldukça hâkim. Madalyonun öteki yüzü olan Maggie ise hikâyenin anlatıcısı konumunda. Planları ters giden ikizler, hayat tarzları ve yaptıkları seçimler hakkında fikir ayrılığı yaşamaya başlıyor; özellikle de kardeşinin sahip olduğu tüm avantajlara rağmen Maggie’nin hayatı tehlikeye girdiği vakit… Kaynak materyal olan kitabın, türe yeni bir soluk getirdiğinden bahsediliyor. 

Yazar Krow, ödüllü öykü derlemesi I’m Fine, but You Appear to Be Sinking ile de tanınmakta ve sinema dünyasına yabancı bir isim değil. Sinkhole isimli öyküsünün, Universal çatısı altında ve Jordan Peele ile Issa Rae’nin önderliğinde uyarlama çalışmaları tam gaz devam ediyor. Leyna Krow’un ilk romanı Fire Season’ın ise bu yaz yayımlanması bekleniyor.

Zoë Kravitz’in yanı sıra The Trial of the Chicago 7 ve Molly’s Game gibi Aaron Sorkin filmleriyle tanınan Matt Jackson da The Sundance Kid Might Have Some Regrets’in yapımcı kadrosunda yer alacak. Filmin vizyon yolculuğu için kesinleşmiş bir tarih henüz bulunmuyor.