10 yılın ardından yeni bir Telefon Tel Aviv albümü

Chicago çıkışlı IDM ikilisi Telefon Tel Aviv, hayatlarımıza uzun süreler eşlik etmiş albümlerinin ardından, Charles Cooper’ın 2009’da 31 yaşında hayatını kaybetmesiyle gönlümüzde özel bir yer edinmişti. Geçtiğimiz yıllarda Cooper anısına projeyi yeniden canlandıran ve birtakım solo konserlerin yanı sıra reissue yayınlar da yapan Joshua Eustis, Ghostly International etiketiyle yayınlanacak yeni bir Telefon Tel Aviv albümüyle dönüyor.

Joshua Eustis, geride kalan yıllarda Maynard James Keenan solo projesi Puscifer ve Nine Inch Nails’in canlı performanslarında çalmıştı. Müzisyenin beklenmedik bir şekilde geri döndürdüğü Telefon Tel Aviv’in 27 Eylül’de yayınlanacak albümünün hüzün ve yasla dolu olduğu basın bülteninde belirtiliyor. Joshua Eustis’in Cooper’ın ölümünün on yıl sonrasında kaydettiği albüm Dreams Are Not Enough’daki dokuz şarkının isimleri, yürek burkan bir şiiri oluşturuyor: 

01 “I dream of it often:”
02 “a younger version of myself,”
03 “standing at the bottom of the ocean;”
04 “arms aloft,”
05 “mouth agape,”
06 “eyes glaring,”
07 “not seeing,”
08 “not breathing,”
09 “still as stone in a watery fane.”

2000’lerde IDM ve ambient electronica gibi türlere meraklı olanlar için nostaljik hisleri beraberinde getirecek albümden paylaşılan ilk şarkı da “standing at the bottom of the ocean” oldu.