18. Hormonlu Domates Ödülleri’nde adaylar belli oldu

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın klasikleri arasında yer alan, her yıl LGBTİ+lara yönelik dışlayıcı ve ayrımcı söylemler ya da eylemlerde bulunanlara dağıtılan Hormonlu Domates Ödülleri’nde kazananlar, bir kez daha bizlerin oylarıyla belirleniyor.

Fobiklerin teker teker seçilip sıraya dizildiği aday listesinde seçim yapmak yine oldukça güç. 17 ayrı kategoride oylanacaklar arasında Süleyman Soylu, Ricky Gervais, J.K. Rowling, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci, Seren Serengil, Yeni Akit gibi dışlayıcılıklarıyla nam salmış kişi, kurum ve kuruluşlar var.

Eğitim, Sağlık, Sanat, Siyaset, Spor, Medya, Sosyal Medya, Marka, Kurumlar, Mekân, Beynelmilel gibi klasiklerin yanı sıra Eyidisli Domates, Transfobi ve Hormonlu Allstar gibi önemli kategorilerde seçim yapmak mümkün. Bu sene ne yazık ki Üniversiteler Özel Ödülü dikkat çekiyor.

Siz de oylamaya katılmak isterseniz, bir tık yeterli. Katılım için son gün, 20 Haziran Pazartesi.

30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası desteklerinizi bekliyor

Her sene yapılan açık çağrılar sonrası bir araya gelen gönüllülerin katkılarıyla hazırlanan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası, bu sene 20-26 Haziran’da, “Direniş” temasıyla düzenleniyor. Etkinliklere sayılı günler kalmışken; kolektif bir dayanışmayla hazırlanan haftanın kimi giderleri için 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası komitesi herkesin desteğini bekliyor. Bahsi geçen giderler arasında Türkiye’nin dört bir yanından gelen LGBTİ+ yerel örgütlerinden kişilerin ulaşım ve konaklama masrafları, panel katılımcılarının ulaşım ve konaklama masrafları, iletişim – basın harcamaları, Hormonlu Domates Ödül Töreni ile bazı etkinlik harcamaları (güvenlik, mekân sağlayıcıları) var.

Bağış yapmak isteyenlerin, buradan kampanyaya ulaşması mümkün. 30. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’na dair tüm duyuruları, oluşumun sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.