25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nda neler var?

Her yıl gönüllülük ve dayanışmayla gerçekleştirilen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası bu sene “Aramızda Ne Var?” teması etrafında şekilleniyor. Gelin, 19 Haziran – 25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın bu yılki etkinliklerine göz atalım.

Fotoğraf: Cansu Yıldıran 

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası programındaki etkinlikler arasında OHAL ile ilgili iki panel ve üç günlük bir video aktivizm atölyesi var. Ayrıca Türkiye çapında 18 ildeki LGBTİ+ örgütlerinden gelen katılımcılar hareketin yerel dinamiklerini örgütlenme ve mücadele pratikleri açısından paylaşıyor olacaklar.

Program kapsamında ekofeminizm/hayvan hakları yönlerinden yürütülecek bir vegan politika tartışmasının yanısıra bir vegan piknik etkinliği de katılımcılarla buluşacak.

Bu etkinliklere ek olarak arzular, bedenler, LGBTİ+ kültürü ve tinselliğine dair atölyeler, forumlar, Onur Haftası Sergisi, etnisite ve sömürgecilik, mahpusluklar, pek konuşulmayan aseksüellik gibi konulardaki paneller ve atölyeler de 19 Haziran – 25 Haziran tarihleri arasında İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nda.

Akşamları izlenebilecek tiyatro oyunlarışiir okuma etkinliği ve sokakta duvar boyama (mural sanat) işinin de bu seneki İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası programında yer alacağını ekleyelim.

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası detaylarını buradan takip edebilirsiniz.