3 yılın ardından Bergama Tiyatro Festivali’nin 2. edisyonu kapıda

İlki 2018’de gerçekleştirilen Bergama Tiyatro Festivali’nin 2. edisyonu kapıda. Türkiye’den ve dünyadan güncel sahne sanatları seçkisinden oluşan programıyla bu sene 26-29 Ağustos tarihlerinde Bergama’nın etkileyici ambiyansında düzenleniyor.

Festival izleyicisini Bergama’nın antik tiyatroları ve çağdaş mekânlarında sıra dışı bir deneyim bekliyor. Programda ulusal ve uluslararası seçkinin yanı sıra yerli oyun ve performanslara da alan açılmış, Bergama ve çevresinden ekiplere de yer verilmiş. Tiyatro üreticileri için sektörleşme süreçlerine katkı sağlayacak bir ortamın hazırlanmasının amaçlandığı etkinlikte atölyeler ve kültür, sanat, tarih ve güncel olayların performans sanatları aracılığıyla tartışmaya açılacağı açık oturumlar takip edilebilecek.

Vahşet Tanrısı
Festival programının ilk detayları duyuruldu

Direktörlüğünü Eren Arıkan’ın üstlendiği ve BERaBER ve 3dots tarafından organize edilen festivalin programında yer alan bazı yerli içerikler açıklandı. Ulusal program kapsamında; DasDas’ın çok sevilen oyunu Vahşet Tanrısı, prömiyerini Bergama Tiyatro Festivali’nde yapacak olan Kumabaracı50 yapımı Demiryolu Hikayecileri ile yine prömiyerini festivalde yapacak olan Mekan Artı Berlin ortak prodüksiyonu Uzak sahnelenecek.

Bu arada program tiyatro oyunlarıyla sınırlı değil; farklı disiplinlerden konuklar da var. Büyük Bergama Sunağı’nı sesli mimari ve performanslarla yeniden yorumlayan Cevdet Erek, bu yorumların ilki olan Bergama Stereo’yu 2019’da Ruhrtrienale kapsamında Bochum’da ve Berlin’de Hamburger Bahnhof Müzesi’nde sergilemişti. Proje Bergama’da yolculuğuna devam edecek ve Cevdet Erek bu devamlılığın ilk adımlarını festivalde sergileyecek.

Programa dair tüm detaylar için takipte kalın. Festivalin web sitesi ile sosyal medya hesaplarını da takibe alabilirsiniz. Biletler de çok yakında Mobilet üzerinden satışa çıkacak.

Yükleniyor...