İşte 33. Ankara Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Yarışma filmleri

İlk kez 1988’de Ankara Film Şenliği adıyla gerçekleştirilen Ankara Film Festivali, 1992’den bu yana Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı çatısı altında düzenleniyor; Türkiye ve dünya sinemasından örnekleri Ankara seyircisine buluşturuyor. Festivalin 3-11 Kasım’da düzenlenecek 33. edisyonundaki Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yer alacak filmler belli oldu.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demirkol, akademisyen ve sinema yazarı Murat Tırpan, yapımcı Zeynep Ünal’ın ön jüriliğinde yapılan değerlendirme sonucu 12 film festivalde yarışacak. Bahsi geçen filmler şu şekilde: Gizem Kızıl’dan Bana Karanlığını Anlat, Onur Ünlü’den Bomboş, Ali Kemal Güven’den Çilingir Sofrası, Ziya Demirel’den Ela ile Hilmi ve Ali, Ümran Safter’den Kabahat, Selcen Ergun’dan Kar ve Ayı, Maryna Er Gorbach’tan Klondike, Özcan Alper’den Karanlık Gece, Emin Alper’den Kurak Günler, İsmet Kurtuluş ile Kaan Arıcı’dan LCV (Lütfen Cevap Veriniz), Soner Caner’den Mukavemet ve Çiğdem Sezgin’den Suna

Ödüller, 11 Kasım’da Cer Modern’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Ulusal Uzun Film Yarışması jüri üyeleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Festivalde ayrıca yarışma dışı olarak; yönetmenliğini Tareq Daoud’un, yapımcılığını ise Çiğdem Mater’in üstlendiği Yaban ve İffet Eren Danışman Boz’un yönettiği Turna Misali filmleri de izleyiciyle buluşacak.