4 müzisyen, 1 ev, 21 gün, 8 şarkı: “Evde” albümü klibiyle aramızda

21 gün Sapanca’da bir eve kapanarak sıfırdan bir albüm yaratan Nova Norda, Birkan Nasuhoğlu, Canozan, Sedef Sebüktekin dörtlüsü, Evde ismini verdiği 8 parçalık kaydı 15 Ocak itibariyle erişime açtı. Bant Mag. No:72’de dörtlüyle albümün yaratım sürecini konuştuğumuz röportajda Nova Norda, albümün motivasyonunu şu sözlerle açıklamıştı: “Konsersizliğin getirdiği moralsizlik, maddi sıkıntılar ve beraber üretmenin zorluğu bizi güçlerimizi birleştirmek gibi bir çözüme götürdü.”

Nitekim bu güç birliği, kendi alanlarında dikkat çekici işlere imza atmış dörtlü için yeni denemeler yapabilecek bir oyun alanına dönüşmüş. Farklı enstrüman partisyonları ve fikirlere kafa yorarak hayat verdikleri 8 parçada bu çeşitlilik kendini belli ediyor.

Albümün yayınıyla birlikte “Bir Yol Buldum” parçasının klibi de paylaşıldı. Müzikal üretimlerini The Away Days adıyla sürdüren ve şimdiye dek Deniz Tekin, Kamufle, Kıvılcım Ural ve Ceren İdil gibi isimler için klipler çeken Can Özen yönetmen koltuğunda. Hollywood tadında bir aksiyon filmi hissi veren klipte Nova Norda, Birkan Nasuhoğlu, Canozan ve Sedef Sebüktekin’in oyunculukları kadar iddialı prodüksiyon da ön planda.