5. Bozcaada Caz Festivali’nin programı belli oldu

Bozcaada Caz Festivali’nin 5. buluşması için geri sayım sürüyor. 20-22 Ağustos’ta gerçekleşecek festivalde sahne alacak isimler açıklandı.

Festivalin 3 günlük programında hem yerli sahneden hem Avrupa’dan ilgi çekici konuklar bir arada. Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem dörtlüsünün ilk 2 teklisiyle baş döndüren süpergrubu SONIC BOOM, İlhan Erşahin’in dünyanın dört bir yanını dolaşan uzun soluklu projesi İstanbul Sessions, üçlü akustik formatıyla Büyük Ev Ablukada, yıllar içinde sahneden stüdyoya da taşınan Cereyanlı projesiyle Alp Ersönmez, Batı Afrika poli-ritimleri ve klasik Hint müziğini farklı stillerle harmanlayan Alman grup Fazer; Bozcaada Caz Festivali’nin bu yılki programında göze çarpanlardan. Ayrıca festivalin 2. edisyonunda hayata geçirilen Bozcaada Ensemble da bu kez Kalben, Ceylan Ertem ve Seçil Akmirza ile sahne alacak. 

Biletler Passo üzerinden satışta, programın detayları ise aşağıda.

20 Ağustos Cuma

Sonic Boom  (Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez, Volkan Öktem)
Bozcaada Ensemble ft. Kalben & Ceylan Ertem & Seçil Akmirza  (Kalben, Ceylan Ertem, Seçil Akmirza, Esra Kayıkçı, Çağla Karaali, Bilge Günaydın, Yaren Eren Budak)
Fazer (DE)
Partapart / Aydın Dorsay & Murat Sezgi

21 Ağustos Cumartesi

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions (İlhan Erşahin, Alp Ersönmez, Turgut Alp Bekoğlu, İzzet Kızıl)
Çağrı Sertel ‘Multiverse’ ft. Korhan Futacı
Maya Belsitzman & Matan Ephrat
Partapart / Deniz Kuzuoğlu

22 Ağustos Pazar                 

Büyük Ev Ablukada Akustik (Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz, Afordisman Salihins)
Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’  (Alp Ersönmez, Ediz Hafızoğlu, Engin Recepoğulları, Çağrı Sertel, Barış Doğukan Yazıcı)
Sketchbook Quartet (AU)
Partapart / Osman Erden & Esra A. Aysun

Festivalin kurucu ortağı Gizem Gezenoğlu’yla Bant Mag. No:74’teki “Sancılı süreçler, çıkan dersler, yenilenen gözler: Festival ve turne sektörüne bakış” dosyamız için konuşmuştuk; buradan okuyabilirsiniz.