Albüm + klip lansmanı: Derd’Ali

Derd’Ali, yakında paylaşacağı “Adam” parçasının video klibi ve 2 Haziran’da yayımlanacak yeni EP’si Kördüğüm Adam’ın lansman konseri için Bant Mag. Havuz / Bina’da. Sahnede Derd’Ali’ye çeşitli parçalarda Batuhan Polat, Ozan Sarohan, İmre Hadi, Selin Sümbültepe ve Özgür Ulusoy (Peyk) eşlik edecek. Klipte rol alan Bülend Çolak da gecenin özel konuğu.

Kördüğüm Adam’a dair

80’ler Türkiye’sinin arabesk kültürden izler taşıyan bu EP’de kullanılan analog-synth’ler tam anlamıyla bu kültürü yansıtıyor diyebiliriz. Yumuşak ve naif şekilde şarkılarını söyleyen Derd’Ali çaresiz birini anlatıyor. Müzisyen, süregelen mücadelesini ve bitip tükenmeyen sorgulamalarını bu kez birebir olarak tanrıya isyan ederek dile getirmiş. Dönemin hafızalara kazınan gazino ve disko kültürünün toplumda yarattığı “sanatı garipseme” hâlinin de farklı bir vitrinini bu koleksiyonda göreceğiz. 

Derd’Ali’nin tüm enstrümanları çaldığı, bestelerini, düzenlemeleri ve miksini yaptığı Kördüğüm Adam adlı EP’nin mastering işlemleri ise Feryin Kaya’ya ait. 12 Mayıs’ta dinlemeye açılacak “Adam” adlı parçanın bizzat Derd’Ali tarafından çekilen klibini de ilk kez Bant Mag. Havuz / Bina’da izleyeceğiz.

Kapı açılış: 20.00
Biletler: 100 TL (Bina giriş katta satışta)
Kapasite 50 kişiyle sınırlıdır. 

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/