Alex James’e göre Blur’ün geleceği belirsiz

2 Aralık’ta İngiltere’de gösterime girecek olan yeni Blur belgeseli New World Towers‘ın galasında soruları yanıtlayan grubun basçısı Alex James, on iki yıllık aranın ardından bir albüm yayınlayan dörtlüğünün geleceğinin belirsizliğini koruduğunu söyledi.

The Magic Whip isimli albümüyle bu yıl geri dönen Blur, New World Towers isimli belgeselde hem albümün hazırlık sürecini hem de grubun hayranlarının yıllardır beklediği, Graham Coxon ve Damon Albarn arasındaki gerginliğin detaylarını masaya yatırıyor. Grubun konser görüntülerinin de yer aldığı New World Towers, 2 Aralık’ta İngiltere’de çeşitli sinema salonlarında tek geceliğine gösterime girecek. Ardından çeşitli formatlarda yayınlanacak olan belgeselin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.

Grupla ve belgeselle ilgili soruları yanıtlayan Blur basçısı Alex James, grubun geleceğinin nasıl olacağına dair gelen sorular üzerine şu cevabı verdi: “Blur’ün geleceği mi? Bu soruyu soracağınız her Blur üyesinden farklı bir cevap alabilirsiniz.”

30’a yakın konserin yer aldığı turnesi geçtiğimiz hafta Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki konserle sona eren ekipten muhtemelen 2 Aralık günü filmin vizyona girmesiyle birlikte daha çok haber gelecektir. Yakında bir Gorillaz albümü için stüdyoya girecek olan Damon Albarn‘ın yeni bir Blur albümü ya da turnesine ne zaman vakit ayıracağı merak konusu!