Aleyna Tilki ve Jubël ile Galata’da bir elmas soygunu

Geçtiğimiz yıldan bu yana yayımladığı “Retrograde”, “Real Love” ve dümeni pop punk sularına kırdığı “Take It or Leave It” teklileriyle Türkiye sınırlarından taşan Aleyna Tilki, radyo dostu popa rafine yaklaşımlar getiren Stockholm merkezli müzik ikilisi Jubël ile güçlerini birleştirdi. Yeni düet “Diamonds”, Warner Music Sweden etiketiyle yayında.

Parça, akılda kalıcı synth melodileri ve güçlü vokal armonileriyle dansa kaldırıyor. Disco pop tınılarını sevenlere kızgın kumlara uzanırken, denize karşı gün batımlarını izlerken ya da serin gecelerde eğlenirken yaz boyunca eşlik etmesi niyetiyle yapılmış. 

Bir gece macerasına sahne olan klipte ise önce İstanbul Boğazı’na tepeden bakıyor, sonra kendimizi Galata’da bir evde buluyoruz. Galata Kulesi’nde bulunan bir elması çalmak üzere planlar yapılıyor burada; kahramanlarımız Aleyna Tilki, Sebastian Atas ve Victor. 

Jubël soygunu gerçekleştirmek üzere sokaklara dökülürken, Aleyna Tilki ikiliyi bilgisayar başından destekliyor. İşlem tamamlanıp geri dönünce bir terslik olduğu anlaşılıyor. Sürprizli final, ekibin içindeki gizli ittifakı açığa çıkarıyor.

Aleyna Tilki,  gezegenin farklı köşelerinden önemli müzisyenlerle çalışarak, İngiltere ve ABD arasında mekik dokuduğu yaklaşık iki senenin ardından filizlendirdiği tohumları bir bir paylaşıyor; 2022’nin sonunda ise bir albüm yayımlayacak.

Jubël en son, Amerikalı R&B yıldızı Ne-Yo’nun 2006 çıkışlı hiti “So Sick”i yeniden yorumlamıştı. 2018’e tarihlenen “Dancing In The Moonlight” parçasının gördüğü ilgiyle birlikte yaşadıkları büyük kırılmayı devam ettirmek niyetinde.

İllüstrasyon: Sadi Güran