Alfa Mist’le Londra sokaklarında: “Run Outs”

2015’te Tom Misch, Jordan Rakei ve Barney Artist’le birlikte hayata geçirdikleri Are We Live podcast serisiyle radarımıza giren, sonrasında müzikal üretimleriyle İngiltere’nin genç cazcıları arasında parlayan piyanist ve besteci Alfa Mist, yeni bir albüm duyurdu. ANTI- etiketiyle çıkacak Bring Backs, müzisyenin üçüncü solo albümü olacak.


2020’de Deradoorian, Fleet Foxes, The Dream Syndicate ve Danny Elfman gibi isimlerin yeni kayıtlarını yayımlayan ANTI-, kataloğunu farklı yönlerde genişletmeye devam ediyor. Alfa Mist’in bu etiketle yayımlayacağı ilk albüm olacak Bring Backs, müzisyenin Doğu Londra sokaklarında geçen gençlik yıllarından ilham alıyor. Kişisel müzik dünyasında bugüne dek en detaylı şekilde kurgulanmış iş olduğunu belirttiği Bring Backs’te uzun yıllardır birlikte çalıştığı bir orkestrayla stüdyoya girmiş: Gitarda Jamie Leeming, bas ve vokallerde Kaya Thomas-Dyke, davulda Jamie Houghton ve trompette Johnny Woodham.

Albümün ilk teklisi “Run Outs”, Alfa Mist’in çok katmanlı olmasına rağmen “şişmiş” ya da “fazla” duyulmayan kompozisyon ve prodüksiyon anlayışının en iyi örneklerinden biri. Alfa Mist, gençliğinde beat üretimlerini ve bir orkestranın parçası olmayı iki ayrı dünya olarak değerlendirdiğini fakat özünde iki disiplinde de aynı şeyi amaçladığını sonraları fark ettiğini söylüyor. “Run Outs”ta da bu iki dünyayı iç içe geçirerek kariyerinin ilk yıllarında yaptığı beatleri, bugünkü perspektifiyle buluşturmuş.

Johny Pitts’in bu parça için Londra sokaklarında çektiği lo-fi klip hemen aşağıda. Yeni Alfa Mist albümü Bring Backs, 23 Nisan’da yayında olacak.