Ali Tansu Turhan’ın kısa filmi “İkinci Gece” için kitlesel fon kampanyası başladı

2011’den bu yana çektiği çeşitli kısa filmleriyle Cannes Short Film Corner’dan Vilnius Kısa Film Festivali’ne birçok önemli sinema festivalinde kendine yer bulan Ali Tansu Turhan, altıncı kısası için kolları sıvadı. Yönetmenin İkinci Gece isimli yeni filmi, “Karşına bir cin çıksa ve bir dilek hakkın olsa ne isterdin?” sorusundan hareketle ortaya çıkan bir hikâye anlatıyor.

Oyuncu kadrosunda Ushan Çakır, Özgür Biber, Damla Sönmez ve Onur Ünsal’ı bulunduran filmin konusunu İkinci Gece ekibi şöyle anlatıyor:

“Karşına bir cin çıksa ve bir dilek hakkın olsa ne isterdin?”

Deli bilim insanlarına benzeyen berberinin yanından aklında bu soruyla çıkar Veysel. Tek bir dilek hakkı olduğu için bir türlü karar veremez. Bu arada kalış bile Veysel’i zor durumda bırakmaya yetecekken, aklına birden gelen cevapla daha da çaresiz hisseder. Eski bir arkadaşı olan Leyla ile ömrünün sonuna kadar yaşamayı düşünürken yakalar kendini. Karşısına bir cin çıkmadan Leyla ile konuşması kaçınılmaz olur. Leyla’nın kapısını çalar. Aklına takılan soruyu, aklına takıldığı gibi Leyla’ya aktarır. Leyla’nın tepkisi beklediği ihtimallerin hiçbiri gibi olmaz. Veysel’in açıklığına ve samimiyetine daha yoğun bir şekilde karşılık verir. Veysel’in yanında sesli düşünmek ister. Masal burada başlar. Bir insanın zihnini ve kalbini başkasına olduğu gibi açabilmesi, mucize.

“sırf bunun için yaratılmadım mı
bir anlığına da olsa
yakın olabilmek için
senin yüreğine”

2018 yılında çektiği beşinci kısa filminin hazırlıklarını sürdüren ve yakında bu filmle festival yolculuğuna başlayacak Ali Tansu Turhan’ın sıradaki projesi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve projenin hayata geçmesi için başlatılan kitlesel fon kampanyasına destek olmak için buraya tıklamanız yeterli.