“Alien”ın Marvel macerası başlıyor

Pandemi sürecinden hemen her sektör gibi çizgi roman dünyası da etkilendi. Marvel’ın bu sene yayımlamayı planladığı dört seriyi ilk önce askıya aldığı sonra da iptal ettiği geçtiğimiz hafta gündemimze gelmişti. 

Temmuz ayında Marvel, çizgi roman âleminde yılın büyük sürprizlerinden birine imza atmış, Alien ve Predator serilerinin yayın haklarını Dark Horse Comics’ten almıştı. Bu iki seri hakkında planlarının ne olduğu gizemini uzun bir süre korudu. 7 Aralık Pazartesi günü de Marvel’dan ilk Alien serisine ilişkin detaylar paylaşıldı.

Ridley Scott’ın 1979’da beyazperdeyle tanıştırdığı, H.R. Giger’ın ellerinden çıkan; bilim kurgu ve korku sinemasının kült karakteri Alien’ın Marvel serüveni Mart 2021’de başlayacak. Alien #1 sayfalarında hem orijinal seriden tanıdık yüzler hem de kimi yeni karakterler karşımıza çıkacak.

Eisner’e aday gösterilmiş; Batman: Secret Files, Empyre: Captain America gibi serilerin yazarı Philip Kennedy Johnson, Alien’ın yeni serüvenini kaleme alıyor. Basın bülteninde de yazar Johnson’ın Marvel’a özgü hikâyeciliği korku unsurlarıyla kesiştirmeye pek yabancı olmadığı vurgulanmış. Philip Kennedy Johnson’ın bu yıl yayına başlayan Marvel Zombies: Resurrection serisinin ikinci cildi, 13 Ocak 2021’de piyasaya çıkacak.

Çizimler de İspanyol sanatçı Salvador Larroca’ya emanet. Kendisi 90’lardan bu yana X-Men, Incredible Hulk, Spider-Man gibi popüler Marvel kahramanlarını resmediyor. Serinin ilk macerasının kapak tasarımı da paylaşıldı.