Alison Brie, “GLOW” filmi hakkında ne düşünüyor?

Netflix’in sevilen dizilerinden GLOW’un üçüncü sezonun ardından yeni bir sezon onayı alması hiç şaşırtıcı değildi. COVID-19 sürecinde dizi ve film yapımlarının bir bir iptal olduğu ya da ertelendiği günlerde, streaming servisinden sürpriz bir açıklama geldi ve GLOW’un final sezonu iptal edildi.

İptal kararının pandemi sürecinden kaynaklı olduğu söyleniyor. Dizinin yaratıcıları Liz Flahive ve Carly Mensch’in GLOW’un sonlandırılmasına kırgın olduklarını anlasak da yaptıkları açıklamada dünyada elbette şu an bundan çok daha kötü ve aciliyetli konular olduğuna vurgu yaptılar. Tamamlayamamış olsalar da kadınlara ait bir hikâyeyi anlatmaktan gururlulardı ve bu 15 kadını tekrar aynı karede göremeyecek olmak üzücüydü.

Dizinin oyuncularından, ünlü komedyen Marc Maron da Netflix’e en azından GLOW’a hak ettiği finali yapacak bir film çekilmesi yönünde çağrı yapmıştı. Maron’un bu çıkışı, dizinin hayran kitlesi tarafından da sahiplenildi ve sosyal medyada bu yönde kampanyalar türedi. Nitekim GLOW’un başrol oyuncusu Alison Brie’ye de konuyla ilgili görüşleri sorulmuş.

Community’yi unutmayın!

The Playlist’in film ve dizi dünyasına yakından bakan podcast serisi The Fourth Wall’a konuk olan Brie, GLOW’un hikâyesini tamamlayacak bir uzun metraj fikrinin cezbedici olduğu görüşünde. Yazarlar Flahive ve Mensch’in dizideki karakterlerle güçlü bağlara sahip olduğunu dile getiren Alison Brie, yine de bu olasılığın çok güçlü olmadığına inanıyor. Kariyerindeki en büyük sıçramayı yaptığı Community dizisi için de altı yıldır bu minvalde söylentiler çıktığını hatırlatan oyuncu, bir GLOW filmi çekilecekse de bunun yakın gelecekte olmayacağını dile getirmiş.

Alison Brie’nin konuk olduğu The Fourth Wall bölümü önümüzdeki hafta yayımlanacak. GLOW’un yanı sıra şu sıralar gündemde olduğu Clea DuVall filmi Happiest Season hakkında da soruları yanıtladığını tahmin ediyoruz.

Yükleniyor...