Amanda Seyfried, Tom Holland’lı Apple TV+ dizisinde

İlk olarak Leonardo DiCaprio’nun 24 farklı karakteri oynayacağı uzun metrajlı bir film olarak geliştirilen The Crowded Room, Apple TV+ ile birlikle Tom Holland başrollü bir antoloji diziye evrilmişti. Akıl hastalıklarıyla başarılı bir şekilde mücadele eden ve onunla yaşamayı öğrenenlerin ilham verici hikâyelerine odaklanacak seriye son olarak Amanda Seyfried dâhil oldu. 

Holland’ı çoklu kişilik bozukluğunu mahkemede geçerli bir delil olarak gösteren, bu çeşit bir savunma ile ABD’de beraat eden ilk kişi olan Billy Milligan rolünde izleyeceğimizi biliyorduk. Kendisine eşlik edecek olan Amanda Seyfried ise kariyerinin en zorlu vakasıyla karşı karşıya kalan bir klinik psikolog olan Rya karakterine hayat verecek. 

Senaryosunu A Beautiful Mind’la Oscar kazanan Akiva Goldsman’ın kaleme aldığı The Crowded Room’un ilk sezonu Daniel Keyes‘in The Minds of Billy Milligan isimli romanından uyarlandı. Tom Holland ayrıca yürütücü yapımcı olarak da projede. 10 bölümlük ilk sezonun yönetmen koltuğunda ise daha önce açıklandığı gibi Kornel Mundruczo (White God, Pieces of a Woman) oturacak.

Yayın tarihi netlik kazanmayan The Crowded Room, Apple TV+’ın ABD’deki göçmenlerin yaşamlarını konu alan Little America ve Steven Spielberg’ün yaratıcısı olduğu Amazing Stories gibi yapımlardan sonra çekeceği bir diğer antoloji olacak.

Holland ve Seyfried’ın gelecek projeleri

Gişe rekorları kıran Spider-Man: No Way Home’un ardından Uncharted’la yeniden vizyonda boy gösteren Tom Holland, 4. Spider-Man filmini çekmeden önce ara vermeyi düşündüğünü belirtse de Sony Pictures yeni bir Uncharted filminde kendisini tekrar Nathan Drake suretinde görmeyi umuyor. 

Geçtiğimiz sene Mank ile kariyerinin ilk Oscar adaylığını elde eden Amanda Seyfried ise Hulu’nun 3 Mart’ta yayımlanacak dizisi The Dropout’ta meşhur dolandırıcı Elizabeth Holmes’e hayat verdi.

Yazı: Yiğitcan Genç