Andropoz ile orta yaş bunalımının pençesinde

Okul (2004), Küçük Kıyamet (2006) ve Vavien (2009) sonrası televizyon odaklı bir kariyer rotası çizen Taylan Biraderler, 2021’in başlarında Netflix kataloğuna giren Azizler ile yaklaşık 12 yıl sonra sinemaya dönüş yapmıştı. Bu sefer fazla arayı açmayan Yağmur Taylan ve Durul Taylan, bir kez daha Netflix etiketi taşıyacak yeni dizileri Andropoz’u duyurdu. Bol ödüllü Vavien’de olduğu gibi, Engin Günaydın’ın sadece başrol değil, senarist olarak da varlık göstermesi nedeniyle büyük merak uyandıran bir proje var karşımızda. Dizinin fragmanı hemen aşağıda:


Andropoz; Marmaris’te ailesi ile mütevazi bir hayat süren tuhafiyeci Yusuf’un orta yaş bunalımının etkisiyle kendinden başlayarak tüm hayatını değiştirme çabasını konu alıyor. 50’li yaşlarının başındaki evli ve iki çocuk babası karakter, bedeninin yaşlanmasını kafasına takan birine dönüşüyor ve dış görünüşünü, yaşam tarzını farklılaştırmak istiyor. En büyük hayali ise Meryem ile evlendikleri günden beri oturdukları evden, deniz kenarında bir eve taşınmak. Hikâye, Yusuf’un bu evi almak uğruna giriştiği mücadele esnasında kız kardeşi ve eniştesiyle olan aile ilişkilerini odaklanırken; bir yandan da evin sahibi Mahmut Timuçin’in zengin dünyasının karanlık taraflarına da mizahi bir dille değinecek.

Yusuf’a hayat veren Engin Günaydın dışında başrollerde Derya Karadaş, Tamer Karadağlı ve Turgut Tunçalp’ın yer aldığı yapımın kadrosunda ayrıca Gülçin Santırcıoğlu, Şebnem Hassanisoughi, Yuliia Sobol, Doğa Zeynep Doğuşlu, Ergin Torun, ve Melissa & Merih Dilber gibi isimler bulunuyor.

Andropoz, 7 Ekim itibarıyla Netflix kataloğunda yerini alacak.

Taylan Biraderler’den biri dizi de Disney+’a

Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği, Disney+’ta yayımlanacak, Yağmur Taylan ve Durul Taylan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu bir başka dizi de ufukta göründü.

Suç, gizem ve psikolojik gerilim türündeki sekiz bölümlük dizi Ben Gri; başarılı ve saygın bir avukat olan Fuat’ın hayatının, kızının başına gelen kötü bir olayla değişmesini konu alıyor. Fuat’ın, kızının yaşadığı olayın intikamını almak isterken telefonuna gelen esrarengiz mesajlarla beraber kendi içindeki karanlıkla yüzleşmesi ve kendi adaletini sağlama çabası aktarılacak. Timuçin Esen ile Ebru Özkan’ı başrollerde buluşturan Ben Gri’nin oyuncu kadrosunda Alican Yücesoy, İlayda Akdoğan, Buçe Buse Kahraman, Mücahit Koçak, Onur Bilge ve Selin Kahraman da bulunuyor.