Angel Deradoorian + Kate NV = Decisive Pink

Yazı: Cem Kayıran - Fotoğraf: Sean Stout

Angel Deradoorian ve Kate NV ikilisinin, ses paletini modüler synthesizerların oluşturduğu yeni projesi Decisive Pink, ilk albümünü önümüzdeki yıl yayımlayacak. Fire Records ailesine katılan duo, “Haffmilch Holiday” adını verdiği ilk single ile karşımızda. 

Biri Los Angeles, diğeri Moskova çıkışlı iki müzisyenin yolları Köln’de kesişmiş ve albümü de orada kaydetmişler. İlk konserini Sónar Barcelona 2018’de veren Decisive Pink, yaklaşan albümü “80’ler J-Pop, 90’lar rave ve new jack swing” gibi ilhamların bir kolajı olarak tanımlamış. Dinlemeye açılan ilk Decisive Pink teklisi “Haffmilch Holiday”de hem bahsi geçen J-Pop referanslarını hem de Almanya’nın kosmische musik geleneğinden etkileşimleri duymak mümkün. 

Reverb’e boğulmuş vokalleriyle ve motorik beatiyle etkisi altına alan parça, ismini Angel Deradoorian ve Kate NV için bir rutine dönüşen sabah seanslarından alıyor: Stüdyolarına yakın bir cafede yulaf sütlü cappucino içmek. Şarkının ortaya çıkışında odaklandıkları konular ise toplumsal baskıların yarattığı günlük eziyetlerden kurtulma ve herkesin takdir ettiği küçük sevinçleri yaşama arzusuymuş.

Henüz albüme ilişkin detaylar paylaşılmadı ama yeni yıla dair en çok merak ettiğimiz kayıtlar arasında şimdiden Decisive Pink ismini bir kenara, yanına ünlemler koyarak yazdık. Bu arada Kate NV bir yandan solo albümü için de gün sayıyor.  Son numarası Room For The Moon’un üzerinden geçen yaklaşık üç yılın ardından aralıklı olarak paylaştığı teklilerle ısındırdığı yeni koleksiyonunda tuhaf synth oyunlarına tam gaz devam etmiş anlaşılan. Marta tarihlenen WOW isimli albümden paylatığı tekli “oni (they)”, bozulmuş bir animenin müziği gibi, bayıldık! Vladimir Shlokov imzalı video klip de çok eğlenceli. Deradoorian ise son solo albümü Find the Sun’ı 2020’de yayımlamıştı.