Ariel Pink cephesinde neler oluyor?

Los Angeles’ın kendine has pop yıldızı Ariel Pink, son albümü Dedicated to Bobby Jameson ve hemen ardından Weyes Blood’la yayınladıkları Myths 002 EP’sinden sonra; Royal Trux’un White Stuff albümünden bazı şarkıları remikslediği Pink Stuff  EP’siyle 6 Eylülde başlayacak koşturmacasını, Ariel Pink’s Haunted Graffiti kataloğunu yeniden yayınlayacağı devasa ölçekte bir arşiv projesiyle devam ettiriyor.

Birçok duraktan oluşacak yol haritasıyla yayınlanacağı öngörülen çalışmanın ilk ayağı Oddities Sodomies Vol.2, ağırlıkla Ariel’in Haunted Graffiti eşliğinde çıkardığı ilk albüm Underground ve 2002 yılında House Arrest albümüyle birlikte yayınladığı Loverboydan şarkılar içerecek. Vol.2, 2008’de yayınlanan Oddities Sodomies Vol.1 derlemesinden farklı olarak Underground ve Loverboy ile birlikte yayınlanmış şarkıların yeni düzenlemelerinin yanı sıra, ilk defa gün yüzüne çıkarılacak birçok şarkıya da yer verecek.

6 Ağustos’ta çıkardığı Loverboy albümünden So Glad ve ilk defa yayınlanan Stray Here With You teklileriyle derlemelere dair ipuçları veren Ariel; Vol.2’yu takiben The Doldrums, House Arrest, Scared Famous ve Worn Copy albümlerinin alternatif kayıtları ve 2000’lerin ortalarından günümüze uzanan çeşitli yeni şarkılarıyla Oddities Sodomies Vol.3’ü yayınlayacak.

Ariel bu dev arşiv projesini Oddities Sodomies Vol.1 yeni edisyonu, Matt Fishbeck’le Holy Shit adı altında yayınladıkları Stranded at Two Harbors albümünün ilk vinil basımı, yeni bir tekli derlemesi ve son 10 yılda kaydettiği konserlerinin yeniden basımıyla sonlandıracak.

Salvador Cresta tarafından yönetilen ve Dedicated to Boris Karloff filminin bir parçası olduğu açıklanan Chapter 8: Some Tutorials adlı hayli acayip bir de duyuru videosu paylaşan Ariel Pink’in tüm yeniden yayınları önümüzdeki 25 Ekim’den başlayarak 2020 boyunca kendi plak şirketi Mexican Summer’dan gelecek.

Yazı: Koray Soylu