Aubrey Plaza bir Marvel dizisine daha katıldı

Aubrey Plaza, geçtiğimiz hafta prömiyer yapan The White Lotus 2. sezonuyla gündemde şu sıralar. Ayrıca seslendirme kadrosunda yer aldığı FX animasyonu Little Demon da geçtiğimiz günlerde final yaptı. 

Parks & Recreation dizisindeki performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken Aubrey Plaza için kariyerinin zirve dönemini geçirdiği yorumunu yapmak pek de abartılı olmaz. Çekimlerinin bir kısmı Türkiye’de gerçekleşen Guy Ritchie filmi Operation Fortune: Ruse de guerre için kamera karşısına geçen oyuncu, uzun yıllardır Francis Ford Coppola’nın hayallerini süsleyen, 40 seneye yakındır sektörde ismi zikredilen, bir süredir de oyuncu kadrosuna dair fısıltılar yükselen Megalopolis filminin de kadrosunda.

The Illuminerdide çıkan özel habere göre Aubrey Plaza, Marvel sinematik evrenine adım atmaya hazırlanıyor. Disney+’te yayımlanan WandaVision’ın yakın gelecekte izleyeceğimiz iki spin-off dizisinden biri olan Agatha: Coven of Chaos’un kadrosuna katılan Aubrey Plaza hangi karakteri oynayacak, henüz bilinmiyor. Dizi, isminden de anlaşılacağı üzere WandaVision’da Kathryn Hahn tarafından canlandırılan Agatha karakterini merkeze alacak.

Agatha: Coven of Chaos, Aubrey Plaza filmografisindeki ilk Marvel işi olmayacak. Yıllar geçtikçe katmanlanan sinematik evrenin dışında konumlanan, Noah Hawley tarafından FX için çekilen ve yine Marvel çizgi romanlarından uyarlanan Legion dizisindeki Lenny Busker performansını unutabilmek mümkün değil doğrusu. 

The Illuminerdi’nin Disney+’a yakın kaynakları, Agatha: Coven of Chaos için çekimlerin önümüzdeki haftalarda ön prodüksiyon süreciyle başlayacağını; Ocak 2023’ten yaz aylarının başlarına kadar da Atlanta’da kurulacak sette tüm çekimlerin tamamlanacağını söylemiş. Aubrey Plaza tarafından canlandırılacak karaktere dair de “Dizinin bir grup yardımcı kadın kahramanından biri” olacağı yorumu yapılmış. Acaba Salem’s Seven’dan biri olarak mı karşımıza çıkacak? Bekleyip göreceğiz.

Kathryn Hahn, WandaVision’daki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Emmy’ye aday gösterilmiş; ödül Mare of Easttown’dan Julianne Nicholson’a gitmişti. Geçtiğimiz günlerde bir diğer WandaVision spin-off’u Vision Quest hakkında da ilk detaylar gün yüzüne çıktı. Başrolde bir kez daha Paul Bettany’yi izleyeceğimiz Vision Quest, orijinal dizinin yaratıcısı, senaristi ve yapımcısı Jac Schaeffer tarafından yazılıyor. Detaylar burada.