Cate Blanchett, Marvel'ın sinematik evrenine katılıyor

Bu sene özellikle Knight of Cups ve Carol filmleriyle epey gündemde olan Cate Blanchett, Marvel’ın her geçen yıl genişleyen sinematik evrenine katılıyor. Avustralyalı oyuncunun ismi, Thor: Ragnarok filmi için gündemde.

Cate Blanchett’ın henüz hangi karakteri canlandıracağına dair bir açıklama yapılmış olmasa da tahminler ünlü oyuncunun Valkyrie karakteri için düşünüldüğü yönünde. İlk olarak 1970 yılında yayınlanan Thor çizgi romanında yer alan Valkyrie karakteri için Marvel’ın iddialı bir oyuncu seçmek istediğini yazan The Hollywood Reporter‘a göre Marvel ve Balnchett anlaşmanın son aşamalarındalar. 2017 yazında vizyona girecek olan Thor: Ragnarok‘un yönetmenliğini Flight Of The Conchords ve What We Do In The Shadows gibi eğlenceli yapımlarda hem yönetmen hem oyuncu olarak yer alan Yeni Zelandalı sinemacı Taika Waititi üstlenecek.

Cate Blanchett, 73. Altın Küre Ödülleri’nde Carol filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ‘ne aday gösterildi. Adayların tüm listesini buradan görebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan da Carol filminin fragmanını izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=H4z7Px68ywk