Aynı yolun iki başından yürümeye başlayan Sharon Van Etten ve Local Natives

Local Natives ve Sharon Van Etten, “Lemon” adlı yeni bir parça için güçlerini birleştirdi. Şarkı, 23 Ekim’de Loma Vista etiketiyle çıkacak yeni EP Sour Lemon‘da da yer alacak. 

Şarkının sade ama çarpıcı videosunun yönetmenliğini, daha önce Foster The People, Tove Lo ve Nick Jonas gibi isimlerle çalışan Kenny Laubbacher üstlendi. Klipte Local Natives’in solisti Taylor Rice’ı ve Sharon Van Etten’i birbirlerine doğru yürürken görüyoruz. İkilinin yürüyüşü bir köprüde sonlanıyor.

Amerikalı müzisyen Sharon Van Etten’in klip ve şarkıya dair paylaştıkları da şu şekilde:

“Şarkıyı yazmaya başladığımız, kaydettiğimiz ve klibini çektiğimiz zaman aralığında, Los Angeles’a taşındım. Taylor’ın bir çocuğu oldu ve şu anda 10,5 aylık. Grubun bir diğer üyesi Ryan (Hahn) ise şimdi nişanlı. Her aşamada şarkıya bağlandım: İş birliği yapmak ve birbirlerini tanımak, açıklıklarını ve cömertliklerini almak, şarkıyı kaydetmek ve yoldaşlığı hissetmek; grubun bir parçası olarak kabul edilmek, klibi çekmek, özlem ve bağlantıya karşılık vermek. Arkadaşlığımız ve hayatlarımız tanıştığımızdan beri büyüdü ve bu bunun bir belgesi… Buradan hepimizin nereye gittiğini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Sharon Van Etten ve Feels Good Man belgeseli

Sharon Van Etten, “Lemon”dan kısa bir süre önce yeni teklisi “Let Go”yu paylaştı. Şarkı, internet âleminin en popüler meme’lerinden Pepe The Frog’un talihsiz serüvenini konu eden Feels Good Man belgeseli için bestelenmiş.

Parçayı belgeseli izledikten sonra içinde beliren “bir şeyle uzlaşma hisssini” takip ederek yazdığını söyleyen müzisyen, filmin ve şarkının yapımcısı Giorgio Angelini’nin kendisine gerekli özgürlüğü tanıdığını belirtiyor. Prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan Feels Good Man Belgesel Dalında Özel Jüri Ödülü’ne layık görülmüştü.

Yükleniyor...