Babylon yeni sezon programı: Arooj Aftab, Nilüfer Yanya, Jenny Hval ve dahası

İstanbul’un köklü konser salonu Babylon, yeni sezon programını duyurdu. 16 Eylül’de Palmiyeler ve Hav Hav!, 17 Eylül’de Artz & Bugy ve Kerem Akdağ performanslarıyla start alacak yeni sezon takviminde yolunu gözlediğimiz pek çok müzisyen ve grup var.

“Acaba nereden başlasak?” diye düşüncelere iten kabarık takvimden birkaç heyecan kaynağını sıralayalım öncelikle: 30 Eylül itibarıyla 32. Akbank Caz Festivali kapsamında peşi sıra Aga B, Volkan Öktem #7, Ofer Mizrahi Trio, Portico Quartet, Tenderlonious ve Emma-Jean Thackray’i Babylon sahnesinde dinleyeceğiz.

Londra’dan yayılan alternatif pop tınılarıyla dünya çapında ilgi gören Nilüfer Yanya, Kendine Has Sunar konserleri kapsamında 19 Ekim’de sahnede. Umami Kitap etiketiyle ilk kez Türkçede yayımlanan Cennet Çürüdü romanıyla da yakın zamanda kulaklarını çınlattığımız Jenny Hval ile 16 Kasım’da buluşuyoruz.  Shabaka ve Soccer96 üyelerinin kozmik güç birliği The Comet Is Coming, yeni albüm turnesi kapsamında 18 Kasım’da Babylon’a uğruyor. Grammy ödüllü, New York’ta yerleşik Pakistanlı müzisyen Arooj Aftab ilk İstanbul konseri için 26 Kasım’da Babylon sahnesinde olacak.

Yerli sahnenin de farklı uçlarına kollarını uzatan bir program söz konusu. Da Poet & Kayra, Kalben, Kum, Frozen Clouds, Lalalar, Jakuzi, Birkan Nasuhoğlu, Melis Danişmend, Seda Erciyes, Tuğçe Şenoğul, Holistic Tsunami ve dahası, 2022’nin geride kalan aylarında Babylon’da olacak. 

Konser takviminin tamamı için Babylon web sitesine uğrayabilirsiniz.