Bant Mag. sordu, Elif Aybüke Koçak cevapladı

Açılışı dün akşam Klüp Külah’ta yapılan Muhtaç ya da Mecbur sergisiyle ilgili merak ettkilerimizi, ilk kişisel sergisini hazırlayan Elif Aybüke Koçak’a sorduk.

Bundan önceki işlerini bilenler için Muhtaç ya da Mecbur’daki en şaşırtıcı şey ne olacak sence?

İlk kişisel sergim olduğu için bunu daha geniş bir kitleyle paylaşıyor olmak benim için şaşırtıcı, sergilediğim için pozitif bir deneyim.

Bize biraz serginin hazırlık aşamasından bahseder misin? Fikir nasıl ortaya çıktı?

Külah’ın kurucusu Avni Ertepe ile tanıştıktan sonra yaptığım işlerin tavrı ve Külah’ın duruşu üzerinden ortak sağduyuda belirlediğimiz tarihin ardından, İstanbul alternatif platformunda ilk kişisel sergim için geri sayıma başladım.

Klüp Külah’ta bugüne kadar gerçekleşen her etkinlikte farklı bir atmosfer vardı. Muhtaç ya da Mecbur’da bizi nasıl bir Külah bekliyor olacak?

Muhtaç ya da Mecbur‘lu Külah’ta yatak odamı ve atölyemi temsil eden işlerim ve başka sürprizlerle düzenlenmiş bir ortam katılımcıları bekliyor olacak.

Serginin tanıtım metninde bir hikaye yer alıyor. Hikayede yer alan Mır Mır kimdir? Muhtaç ya da Mecbur’da Mır Mır’ın yeri tam olarak nedir?

Mır Mır kendime yakın hissettiğim, kurduğum bu hayali dünyada bir karakterdir. Aslında Muhtaç ya da Mecbur‘un ta kendisidir.

muhtaç2

Muhtaç ya da Mecbur, 13 Haziran’a kadar ziyaret edilebilir.

Yükleniyor...