Bant Mag.’da staj mı yapmak istiyorsunuz?

Yeni staj dönemi başvurularımız açıldı! Eylül 2023-Mart 2024 arasındaki dönemde iki ay süreyle Bant Mag.’da staj yapmak için başvurmak isteyenler, tüm açıklamalar aşağıda sizi bekliyor. 

Hangi alana başvurmak isterseniz, o alan için belirlediklerimizi bize belirlediğimiz kanaldan iletmeniz yeterli olacak. Başvurular için son tarih: 4 Ağustos. 

Yazı yazmak istiyorum

Bant Mag.’da yazar olarak staj yapmak için nerede olduğunuzun bir önemi yok; herkes bize başvurabilir ve bulunduğu yerden üretimimize ortak olabilir. Haftada ortalama 10 saatlik bir çalışma öngörüyor ve merakınıza, araştırma becerilerinize, yaratıcılığınıza güveniyoruz. 

Yazarlık stajına başvurmak için en aşağıda bulacağınız 3 sorunun yanıtını CV’nizle birlikte 4 Ağustos 2023’e kadar [email protected] adresine yollayabilirsiniz. Gerekli gördüğünüz başka bilgileri veya dosyaları da ekleyebilirsiniz. 

İllüstrasyon – video – kolaj, vs. üretiyorum, çekim yapıyorum

İllüstratörler, tasarımcılar, kolajcılar; sizin de staj başvurularımız için nerede yaşadığınızın bir önemi yok. 

Çekim yapanlar, kurgucular, fotoğrafçılar, kameramanlar, videografikerler; sizle de tanışmak isteriz. Ancak bu alan için sadece İstanbul’da yaşayanlardan başvuru kabul edebileceğiz. 

Görsel alanlardaki tüm staj başvuruları için, en aşağıdaki 3 sorunun cevabı ve CV’nizin yanı sıra portfolyonuzu da 4 Ağustos 2023’e kadar [email protected] adresine bekleriz.

Etkinliklerinizin ucundan tutmak istiyorum

İstanbul’da yaşayanlar; düzenlediğimiz etkinliklerin organizasyonu ve yürütülmesinde de staj olanağımız mevcut. Siz de aşağıdaki 3 sorunun yanıtıyla birlikte CV’nizi ve varsa gerekli gördüğünüz diğer bilgileri 4 Ağustos 2023’e kadar [email protected] adresine yollayabilirsiniz. 

Olumlu ve olumsuz tüm dönüşleri en geç eylülün ilk haftasında yapmaya çalışacağız. Teşekkürler! Sizi seviyoruz. İyi yazlar! 

  1. 2500 vuruşu geçmeyecek bir metinle, neden Bant Mag.’da staj yapmak istediğini anlatan bir motivasyon mektubu yazabilir misin? 
  2. Sevdiğin, takip ettiğin yayınlar, kanallar ve hesaplar hangileri?
  3. Son zamanlarda etkilendiğin bir müziği, kitabı, filmi, diziyi ya da performansı bir paragrafı geçmeyecek bir metinle bize anlatabilir misin?

Son başvuru tarihi: 4 Ağustos 2023

İllüstrasyon: Hayal Pozantı