Barbie’nin dans partisine Dua Lipa start verdi

Yazı: Melis Tire

Disco ve electro-pop’u, geçmiş ve geleceği buluşturan parçalarıyla günümüz anaakım müziğinin ikonlarından birine evrilen ve bugüne dek üç Grammy Ödülü kazanan Dua Lipa, Hollywood âlemine de şöhretine yaraşır bir filmle adım atıyor. Bu yazın sinema olaylarından biri olacağı aşikâr, Greta Gerwig’in Barbie’sinde Dua Lipa, deniz kızı Barbie rolünde. 

Başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling ikilisini izleyeceğimiz filmde farklı Barbie bebeklere hayat verecek isimler arasında Issa Rae, Sharon Rooney, Kate McKinnon ve Ritu Arya bulunuyor. Geniş oyuncu kadrosunda da Helen Mirren, Will Ferrell, Kingsley Ben-Adir, Ncuti Gatwa gibilerine rastlıyoruz. 

Barbie: The Album

Yıldız sağanağı yalnızca filmin oyuncu künyesiyle sınırlı değil elbette. Merakla beklenen soundtrack albümüne ilişkin ilk detaylar da gün yüzüne çıktı. Atlantic Records etiketiyle yayımlanacak albümde kimler kimler var, tek nefeste saymak zor, hazırsanız başlıyoruz: Dua Lipa, Lizzo, Ava Max, Kali, FIFTY FIFTY, PinkPantheress, KAROL G, Nicki Minaj, Ice Spice, Tame Impala, Charli XCX, HAIM, Dominic Fike, The Kid LAROI ve Khalid. Ayrıca filmde farklı Barbie ve Ken karakterlerini canlandıran oyuncuların da sürpriz parçalarla soundtrack’te yer alacağını belirtelim. Açıklanan ilk listede Ryan Gosling de var örneğin.

Mark Ronson ortaklığıyla hayat bulan projeden dinlemeye açılan ilk parça Dua Lipa imzalı “Dance The Night” oldu. 25 Mayıs’ta paylaşılan yeni fragmanda da bazı kesitlerini duyduğumuz parça, retro disco dokunuşları ve canlandırıcı vokalleriyle ışıltılı bir yaz hiti olmaya aday.

“Dance The Night” için çekilen klipte Dua Lipa ve dansçılarıyla bir sette buluşuyoruz. Dev bir disko topu, pembenin envai çeşit tonu ve pek tabii nefis bir koreografiyle şarkının groove’unu gözlere de yaşatıyor video. Araya Barbie filminden dans pisti sahneleri ve tanıdık simalar da giriyor elbet, Greta Gerwig’den de bir sürpriz var.

Oyuncu Dua Lipa için sıradaki durak

Dua Lipa’nın Barbie performansını izlemek için 21 Temmuz 2023’ü bekleyeceğiz ama kendisinin kadrosunda yer alacağı bir sonraki film de bir süredir gündemde. Son yıllarda Kingsman filmleriyle meşgul olan İngiliz sinemacı Matthew Vaughn’un henüz piyasaya çıkmamış bir romandan uyarladığı ajan filmi Argylle için kamera karşısına geçiyor Dua Lipa. Yine dudak uçuklatan bir oyuncu kadrosu söz konusu. İzninizle, namedrop seansımız tekrar başlıyor: Henry Cavill, Bryan Cranston, Bryce Dallas Howard, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell, Ariana DeBose, Rob Delaney… Hakları Apple TV+ tarafından alınan filmin orijinal müzikleri arasında yine yeni Dua Lipa parçaları olacağı konuşuluyor.