Başrollerde Leon Bridges ve Alisha Boe

Soul’un son yıllarda çıkardığı en yetenekli vokallerden, çıtır çıtır sesiyle dinleyeni etkisi altına alan Texas çıkışlı şarkı yazarı/müzisyen Leon Bridges; Gold-Diggers Sound isimli yeni albümünü 23 Temmuz’da Columbia etiketiyle yayımlayacak.

Geçtiğimiz ay Anderson .Paak imzalı klibiyle paylaşılan “Motorbike” teklisini takip eden “Why Don’t You Touch Me” ile 3. stüdyo albümü için geri sayımı sürdürüyor Bridges. Bir ilişkinin çöküşünü konu eden şarkıda tempoyu düşüren müzisyenin kendine özgü vokal melodilerine çekici gitar partisyonları eşlik ediyor.

Kısa film çalışmalarıyla tanınan Jackson Tisi yönetmenliğinde iki bölümlük bir video klip çekilmiş. İlk bölümü yayında. Albümün kaydedildiği Los Angeles’taki Gold-Diggers Entertainment’ta açılan klipte 13 Reasons Why yıldızı Alisha Boe ile kamera karşısına geçmiş Leon Bridges. Yer yer akıllara Malcolm & Marie’yi getiren klibin ilk bölümü buradan izlenebilir.

Gold-Diggers Sound hakkında

Leon Bridges, geçtiğimiz seneyi Teksaslı psych-funk triosu Khruangbin eşliğinde kaydettiği nefis EP Texas Sun ile açmış ve yıl boyunca John Mayer, Terrace Martin, Ricky Reed, Kiana Ledé, Lucky Daye gibi isimlerle olan ortaklıklarını paylaşmaya devam etmişti. Bu düetlerden George Floyd’a ithafen yazılan Terrace Martin’li “Sweeter” da yeni albümde yer alacak. Albümde Robert Glasper ve Ink düetleri de mevcut.

Bugüne kadarki en duygusal ve özgüven sahibi işi olduğunu düşündüğü çalışmasını sunmak için sabırsızlanan Bridges, albümün ardındaki ilhamları dinleyebileceğimiz bir çalma listesi de paylaştı.

Prodüktörlüğünü müzisyenin bir önceki albümü Good Thing’de de birlikte çalıştığı Ricky Reed ve Nate Mercereau’nun üstlendiği Gold-Diggers Sound’un şarkı listesi şöyle:

1. Born Again [ft. Robert Glasper]
2. Motorbike
3. Steam
4. Why Don’t You Touch Me
5. Magnolias
6. Gold-Diggers (Junior’s Fanfare)
7. Details
8. Sho Nuff
9. Sweeter [ft. Terrace Martin]
10. Don’t Worry [ft. Ink]
11. Blue Mesas

Yükleniyor...