Müzik, ilham ve kararlılık: Bir Arada konserleri

Hazırlayan: Burcu Teker

Beats by Girlz Türkiye, sonbahara yayılacak dört ayrı konserden oluşan “Bir Arada” isimli yeni performans serisinde, yerli sahneden ilham veren sekiz kadın müzisyeni buluşturuyor. Eylülden itibaren önümüzdeki dört ayın son cumaları Pera Müzesi’ni mesken tutacak konserlerin her birinde bir ev sahibi, bir de konuk müzisyen olacak; şarkılar “bir arada” söylenecek.

Pera Cafe’de ayakta gerçekleşecek konserlerin sınırlı sayıdaki biletlerine Biletix’ten veya etkinlik günü müze resepsiyonundan erişilebilir. Katılımcılar, Uzun Cuma kapsamında 18.00 – 22.00 arasında Pera Müzesi’ni ücretsiz gezebilecek. Programın detayları aşağıda:

29 Eylül – 19:30 / Ceren Temel – Konuk: Bîdar. Biletler burada.
27 Ekim – 19:30 / Tuğçe Şenoğul – Konuk: Yasemin Mori. Biletler burada.
24 Kasım – 19:30 / Selin Sümbültepe – Konuk: Lara Di Lara. Biletler burada.
29 Aralık – 19:30 / Dilan Balkay – Konuk: Billur Battal. Biletler burada.

Beats by Girlz hakkında

Erkek egemen müzik sektöründe basmakalıp stereotiplere başkaldırı olarak, 2013 New York’unda ortaya çıkıp, dünyanın birçok noktasında faaliyet göstermeye başlayan Beats by Girlz, kendi hikâyelerinin kahramanı olmak isteyen genç kadınlara türlü olanaklar sağlıyor. Projenin buradaki ayağı Beats By Girlz Türkiye de toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeten bir topluluk yaratmak amacıyla düzenlediği atölye çalışmaları, mentorluk programları, söyleşiler ve festivaller aracılığıyla müzik ve teknoloji endüstrisinde kapsayıcılığı teşvik ediyor.