Black Country, New Road’un pop hissiyatlı 2. albümü hazır

İngiliz grup Black Country, New Road’un 2021 başlarında yayımlanan ilk albümü For the first time, 7 kişilik bir orkestranın ritmik ve melodik dokularla tek vücut olma deneyiminin işitsel ve haz dolu bir belgesi. Yılın en çarpıcı çıkışlarından birine imza atan grup, Ninja Tune etiketli bu ilk albümle Mercury Ödülü için aday listesine adını yazdırmıştı. Ödül töreninde NME’ye konuşan grup üyeleri, 2. albüm kayıtlarının da tamamlandığını açıkladı.

Mercury Ödülü, bu sene ilk albümünü yayımlayan bir başka müzisyenin oldu. Collapsed in Sunbeams albümüyle prestijli ödüle layık görülen Arlo Parks, 28. İstanbul Caz Festivali’nin konukları arasındaydı. 10 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan konser İngiltere’nin COVID-19 salgınına ilişkin seyahat politikaları sebebiyle iptal edilmişti.

Black Country, New Road’a dönecek olursak… Brixton’daki The Windmill sahnesinin gedikli gruplarının şekillendirdiği yeni nesil deneysel post-punk akımının temsilcilerinden biri olan grubun üyeleri, Mercury için aday gösterilmelerini büyük şaşkınlıkla karşılamış. Şu sıralar turne hazırlığında olan ekibin basçısı Tyler Hyde, kayıtları tamamlanan yeni albüm hakkında “Üzgün, destansı ve muhtemelen herkesçe daha çok sevilebilecek bir albüm… Muhtemelen.” sözleriyle ipuçları veriyor.

Şarkıların hazırlıkları sırasında 3 dakikalık bangerlar olacaklarını tahmin ettiklerini söyleyen saksafoncu Lewis Evans, süre konusunun bir aşamadan sonra kontrolden çıktığını, bunun biraz sinir bozucu olsa da içerik anlamında ihtiyaç duyulan bir şey yaptıklarını hissettiklerini söylüyor. For the first time’a göre pop hissiyatı yüksek ve daha “lezzetli” parçalar kaydettiklerini anlatıyor Evans.

Black Country, New Road’dan Lewis Evans ve Isaac Wood’la For the first time’ı şarkı şarkı konuştuğumuz röportajı okumak için buradan Bant Mag. No:74’e ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...