Blizzard, Overwatch evreninden “The Hero of Numbani” romanını duyurdu

World of Warcraft, Diablo ve Hearthstone oyunlarının yaratıcısı Blizzard’ın 2016 yılında çıkardığı FPS türündeki Overwatch’ın popüler olmasında oynanışı kadar hikâyesinin de payı büyük. Yayınlanan kısa klipler ve hayran teorileri ile birlikte oyundaki karakterler üzerine daha çok fikir sahibi olunabilse de geçtiğimiz günlerde ilk defa Blizzard tarafından onaylı resmî bir Overwatch evreni romanı duyuruldu.

The Hero of Numbani adıyla yayınlanacak genç yetişkin romanı, oyundaki karakterlerden Efi Oladele’in hikâyesine odaklanacak. İnsanlar ve Omnicler olarak bilinen insansı robotların birlikte yaşadığı gelişmiş Afrika şehri Numbani’de yaşanan olayları, Efi Oladele isimli bir genç ve şehrini tehdit eden düşman Doomfist’le savaşmak için yarattığı Orisa isimli robot özelinde anlatacak.

Kitap aynı zamanda Overwatch evreninin bir diğer sevilen karakteri Lúcio’yu da içinde barındırıyor. Füturistik bir Güney Afrika tasviri yapan The Prey of Gods kitabının yazarı Nicky Drayden tarafından yazılan roman, Overwatch’ın da yayınlanışının dördüncü yılına işaret eden 2020 Mayıs’ında çıkacak. Şimdilik sadece Kindle versiyonu Amazon’da listelenen The Hero of Numbani’nin bir serinin başlangıcı olduğunu düşünülse de henüz Blizzard’ın bu konu hakkında resmî bir açıklaması bulunmuyor.

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz