Brian Tyree Henry, yeni Ridley Scott dizisinde

Donald Glover’ın Emmy ödüllü dizisi Atlanta, sonbaharda yayımlanacak 4. sezonuyla final yapmaya hazırlanıyor. ABD’de Siyah olmak, ırkçılık, sokak ve eğlence kültürü gibi konuları benzersiz bir gerçeklikle anlatan dizinin baş karakterlerden Paper Boi rolünde izlediğimiz Brian Tyree Henry, birbirinden iddialı yapımlarda karşımıza çıkmaya devam etmekte. Apple TV+’ın yaratıcı kadrosu oldukça merak uyandıran yeni suç dizisi Sinking Spring’in başrolünde de kendisini izleyeceğiz.

Atlanta’nın ardından Marvel sinematik evreninde yeni bir fazı açan Eternals, Brad Pitt başrollü aksiyon filmi Bullet Train ve Warner Bros.’un canavar kapışması Godzilla vs. Kong’da rol almıştı Brian Tyree Henry. Yakın gelecekte de Lila Neugebauer’ın henüz ismi belli olmayan ilk uzun metrajında, FX’in yeni polisiyesi Class of 09da, Olimpiyat madalyalı boksör Claressa “T-Rex” Shields’ın hikâyesini anlatacak Flint Strong’da göreceğimiz oyuncu, Spider-Man: Across the Spider-Verse ve The Magician’s Elephant animasyonları için de mikrofon başına geçti.

Apple TV+’ın yeni dizisi Sinking Spring, Philadelphia’daki iki eski arkadaşın, DEA ajanı kılığında şehrin sayfiye bölgesindeki bir evi soymaya çalışması ve ardından yaşananları konu edecek. Henüz Brian Tyree Henry dışında bir oyuncu transferi açıklanmadı. Dennis Tafoya’nın Dope Thief adlı kitabından uyarlanacak dizinin yönetmeni, şu sıralar yeni Alien ve Gladiator filmleriyle de meşgul olan Ridley Scott. HBO Max’te yayımlanan bilim kurgu dizisi Raised By Wolves’un iptalinin ardından, ünlü yönetmen televizyon için üretmeye kararlı anlaşılan. Kendisinin yine Apple ortaklığıyla hayata geçen bir Napolyon Bonapart filmini yakın geçmişte çektiğini de hatırlatalım.

Bahsi geçen dizinin uyarlama senaryosu, Ridley Scott’la Gladiator 2 için de çalışan Peter Craig tarafından yazılıyor. Amerikalı senarist, Matt Reeves’in The Batman’i ve 2022’nin gişe şampiyonlarından Top Gun: Maverick’in de yazar kadrosundaydı. Sinking Spring, Peter Craig’in ilk televizyon işi olacak; söylentiler bir bölümün de yönetmeni olacağı yönünde.

Sinking Spring’in prodüksiyon takvimi ve yayın tarihi henüz bilinmiyor.