“Bridgerton”ın alengirli moda dünyası nasıl yaratıldı?

Grey’s Anatomy, Scandal, How to Get Away with Murder gibi izlenme rekorları kıran, çeşitlilik sahibi dizilerin arkasındaki isim Shonda Rhimes, 15 yılını verdiği ABC ile bağlarını koparıp Netflix’le anlaşmıştı. Bu ortaklığın ilk ürünü olan Bridgerton, 25 Aralık’ta platformdaki yerini aldı. Dizi, bilhassa göz kamaştıran kostümleriyle övgüler topluyor.

The Greatest Showman’in kostüm tasarımcısı Ellen Mirojnick, Bridgerton’ın alengirli moda dünyasını yaratma sürecini bir basın toplantısında şöyle anlatmış: “Araştırmamızı yaparken bulduğumuz her periyodik yayının her bir sayfasını çevirip tüm görsellerine bakıyoruz; ilham ve renkler için didik didik inceliyoruz. Renk paletini oluşturduktan sonra asıl araştırmaya geçiyoruz. Burada önemli olan; neyin tarihsel olarak gerçek ve lüks moda olduğunu bulmak ve bunların Shonda Rhimes tarafından nasıl yorumlanacağı.”

Netflix’in yayımladığı yeni kamera arkası videosu, Bridgerton’ın kostüm ve aksesuar tasarımlarındaki detaylı ve muazzam işçiliği gözler önüne seriyor. Her karakter için özel dikilen bir depo dolusu avangart giysi ve takı hakkındaki görüşleri Mirojnick’in yanı sıra dizinin baş yapımcısı Chris Van Dusen ve bazı oyuncular anlatıyor. Oyunculardan Phoebe Dynevor, sekiz bölümlük ilk sezonda tam 104 kostüm giydiğini söylüyor!

Yazı: Cansu Çubukçu