Bu yılın Secret 7” sergisinde Sir Peter Blake, Martin Parr, David Shrigley ve dahası var!

Size muhteşem kurgulanmış bir sergiden bahsetmek istiyoruz! Secret 7” sergisinde her yıl öncelikle 7 tane ses getirmiş veya müzik dünyasında iz bırakmayı başarmış şarkı seçiliyor. Ardından yine gerçekten dünya çapında işleriyle ünlü sanatçı bu şarkılara özel 7” tasarımlar yapmak üzere sergiye davet ediliyor. Her sanatçının tasarladığı bu özel kapaklar, toplamı 700 adet olacak şekilde basılıyor ve serginin ardından 50£’a satışa çıkıyor.

Gelelim bu sene davet edilen tasarımcılara ve şarkılara. İngiltere elektronik müziğine yön veren etkileyici isimlerden Goldie, Best of Blur albümünün tasarımcısı olarak hatırlayacağınız Julie Opie, pop-art ikonu Sir Peter Blake, modern sanata düşkünlüğüyle de tanıdığımız Yoko Ono, Radiohead’in albüm kapaklarını tasarlayan Stanley Donwood, kitapları, video klipleri, albüm kapakları, minimal ve esprili sanat anlayışıyla tanınan David Shrigley, heykeltraş Urs Fischer, Magnum Photos ekibinden fotoğrafçı Martin Parr gibi isimler davet edilen sanatçılar arasında yerini alıyor.

Bu seneki Secret 7” Sergisi’nde tasarımcılara ilham verecek şarkılar ise şunlar:

The Rolling Stones – “Dead Flowers”
Diana Ross & The Supremes – “Reflections”
Underworld – “Born Slippy”
The Chemical Brothers – “Let Forever Be”
St Vincent – “Digital Witness”
Peter Gabriel – “Sledgehammer”
The Maccabees – “Go”

Londra’da gerçekleşecek olan sergi, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında ziyaret edilebilecek. Tasarımların satış dönemi ise 4 Mayıs’ta başlayacak. Bu seneki tasarımlardan birkaç örneği aşağıda görebilirsiniz.