Can Evrenol’un yeni filmi “Peri: Ağzı Olmayan Kız”dan ilk görüntüler

Korku türünde çeşitli kısa filmler ve Baskı, Ev Kadını uzun metrajlarıyla Türkiye’de tür sinemasının önemli bir temsilcisi haline gelen yönetmen Can Evrenol’un Peri: Ağzı Olmayan Kız isimli son filmi 13 Eylül’de İstanbul’da başlayacak 18. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ulusal yarışma bölümünde prömiyer yapacak. Gösterime haftalar kala, Peri’den ilk görüntüler de geldi.

Son olarak Gökmen Yılmazkaya tarafından hazırlanan posterinin paylaşıldığı ve Cem Özduru’nun Perihan isimli çizgi romanından serbestçe esinlenen Peri: Ağzı Olmayan Kız; Evrenol’un önceki filmlerinde izlediğimiz “+18 gece yarısı sineması kitlesine” yönelik korku janrından ayrılarak, bir felaket sonrası fantastik bir çocuk masalı sunuyor. Baskın ve Ev Kadını’nda yoğunluklu olarak kullanılan gece çekimleri, kırmızı mavi ışıklar ve yakın planlar, Meryem Yavuz’un görüntü yönetmenliği yaptığı yeni filmde yerlerini neredeyse tamamı gün ışığında omuz kamerasıyla çekilmiş, yakın planlardan uzak duran bir tarza bırakıyor.

18 günde, üç farklı şehirde, post-apokaliptik, felaket sonrası bir ambiyans yaratmak için orman, nehir, mağara, terk edilmiş şehir, dağlar, deniz kıyısı gibi mekânları en ücra ve farklı noktalarda çekilen filmin başrollerinde çocuk oyuncular Elif Sevinç, Denizhan Akbaba, Özgür Civelek ve Kaan Alpdayı’yı izleyeceğiz. Filmin vizyon tarihi ise 24 Ocak 2020 olarak duyuruldu. Peri‘ye ilk bakış için sizleri hemen aşağı alalım. !f gösterimine biletler ise buradan temin edilebilir.