Cate Blanchett, “Borderlands” uyarlaması için görüşmelere başladı

Variety’nin kaynaklarına göre Oscar ödüllü oyuncu Cate Blanchett, Borderlands video oyununun film uyarlamasında rol almak için Lionsgate ile görüşme aşamasında. Lionsgate’ten henüz net bir açıklama yok ama söylentiler doğruysa; Blanchett, çeşitli süper güçler barındıran “siren” grubunun altı üyesinden biri olan Lilith rolünü üstlenecek.

Hostel ve The Green Inferno filmlerinin arkasındaki korku ustası Eli Roth’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu Chernobyl dizisiyle Emmy kazanan Craig Mazin’e ait. Geçtiğimiz haftalarda The Hunger Games’in prequel filmi için Francis Lawrence; Now You See Me’nin üçüncü filmi için de Eric Warren Singer ile anlaştığını duyuran Lionsgate’in Blanchett’a dair söylentileri de onaylaması bekleniyor.

Cate Blanchett’nin adının geçtiği son gündem maddesi, Bradley Cooper ile birlikte rol aldığı ve Guillermo del Toro imzalı Nightmare Alley çekimlerinin küresel salgın sebebiyle durdurulduğu haberi olmuştu. Ayrıca Avustralyalı oyuncu, Mrs. America dizisindeki başrolüyle ilk televizyon dizisi deneyimini olumlu eleştirilerle taçlandırmaya devam ediyor. 

Yazı: Cansu Çubukçu